Suruç’ta Girişimicilik ve Tasarım Merkezi Projesi

Suruç’ta kendi işini kurmak isteyen geçici koruma altındaki Suriyelilerin ve ilçede ikamet eden gençlerin iş sahibi olmaları amacıyla Suruç Belediyesi tarafından başvurulan “Girişimcilik ve Tasarım Merkezi Projesi” kabul edildi.
Projenin amacı kadın ve genç girişimcilerin kişisel gelişim ve uygulamalı mesleki beceri eğitimler yoluyla yetkinliklerini artırmak.

Proje Suruç’ta kendi işini kurmak isteyen hazır giyim ve mobilya üretimi sektöründe , tasarıma ilgi duyan teknolojiye ilgi duyan ve gelişime açık koruma altındaki Suriyelileri ve kadın genç girşimci ve aileleri kapsayacak ve ekosistemindeki
mevcut işletmelere destek sağlayacak ve potansiyel yeni girişimcileri kazandıracak.

Kendi tasarımlarını hayata geçirecek bireyler ilçede sürdürülebilir sosyal ve ekonomik entegrasyonun sağlanmasına katkıda bulunacaklar. Proje kapsamında Tasarım ofisi oluşturulacak, Mobilya ve hazır giyim ortak kullanım atölyelerinin kurulacak, hedef gruptan eğitimlere katılacaklar belirlenecek ve Kişisel gelişim, kapasite geliştirme ve mesleki beceri eğitimlerinin gerçekleştirilecek.

“Bütçemizi akılcı kullanarak maksimum hizmet sağlıyoruz”
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş “Belediye kaynaklarını en iyi şekilde kullanmakla birlikte, hazırladığımız projeler ile devletimizin ve kalkınma ajanslarının desteğini alarak bütçemizi akılcı bir şekilde idare ediyoruz” dedi.
Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan V.Aktaş “İlçemizde yapacağımız projelerde bütçemizi akılcı kullanıyoruz” dedi. Aktaş “Göreve gelmemizin üzerinden bir yıl dört ay geçmesine rağmen gece gündüz demeden ilçemizin sorunları için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın isteklerini yerine getiriyor. Suruç’ta değişimi günden güne hızlandırıyoruz. Bir çok farklı konuda projeleri de hayata
geçireceğiz. Biz tüm bu çalışmaları yaparken belediye bütçemizi en iyi şekilde kullanmak için çaba veriyoruz.” dedi.

Hayata geçirdikleri tüm hizmetlerde kamu menfaatini öncelikli olarak dikkate aldıklarını belirten Aktaş ” Bunu yanında projelerimiz için devletimiz ve kalkınma ajanslarından hibeler alarak ilçemize kazandırıyoruz. Bu konuda yaptığımız projelerden biriside “Girişimcilik ve Tasarım Merkezi Projesi” bu proje istihdama ve tasarıma açık bireyler için örnek bir proje olacak hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir