SURUÇ’TA MEVSİMLİK ÇİÇEK EKİMİ BAŞLADI

Suruç Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce parkları, kavşakları ve refüjleri süsleyecek mevsimlik çiçeklerin ekimi yapılıyor.

Suruç ‘ta park ve refüjlerde ihtiyaç duyulan noktalarda Belediye çiçek ekimine başladı. Ekipler öncelikle Suruç Devlet Hastanesinin acil girişinde Çuha ve Hercai Menekşe türünden bin adet çiçek ekimine başlarken ilçe merkezde bulunan yeşil alan ile park ve bahçelere rengârenk çiçekler ekilecek.

Park ve yeşil alanların bakımının yanı sıra çiçek ekimine de başlayan ekipler, yaptıkları çalışmaları ile takdir kazanıyorlar. Mevsimlik çiçek dikimi öncesi yeşil alanlardaki çimlerin onarımını yapan ve yeşil alanlara çiçek ekimi yapan Suruç Belediyesi Başkan Aktaş’ın talimatıyla çiçek ekimini tüm bölgelerde yaygınlaştıracak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Suruç Belediye Başkan V. Kenan Aktaş; mevcut parklardaki çocuk oyun gruplarının tahribatlarını da gidererek vatandaşların hizmetine sunduklarını ifade etti. Gerekli çevre düzenlemelerinin ardından çalışmalarına başlayan ekiplerin, farklı türden çiçeklerin dikimini yaparak kenti farklı renklerle süslediğini kaydeden Başkan Aktaş “Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimizin başlattığı yeşil alanlara çiçek ekimi çalışması tüm hızıyla başladı. Belirli periyotlarla bakımlarının yapılacağı çiçekler açtıklarında görsel bir şölen oluşturacak. İlk olarak Devlet Hastanemiz acil servis girişinden başladık önümüzdeki günlerde bu çalışmayı ilçe geneline yayacağız diyen Aktaş İlçeye güzel bir görünüm kazandıran bu çalışmaların halkımıza moral ve motivasyon vereceğini umut ediyoruz” diye belirtti.Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, bitki ve açık hava

“Her Mahallede Bir Park”

Her mahallede bir park yapmanın gayretinde olduklarının altını çizen Aktaş : “Yeşil alan sorununun had safhada olduğu ilçemizde kalıcı çözümler üretmek için sürekli bir arayış içerisindeyiz. Mahallelerdeki boş alanların tamamını değerlendirmeye çalışıyoruz. Kullanabileceğimiz alanlara vatandaşlarımızın istifade edebileceği parklar yapıyoruz. Aynı şekilde bu alanlara çocuk oyun grupları kurarak çocuklarımızın vakit geçirebileceği ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz. Halkımızın refahı için bize düşen bütün sorumlulukları yerine getireceğiz. İnşallah yapacağımız çalışmalarla muvaffak oluruz” dedi. Haber merkeziGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakkabılar, bitki, açık hava ve doğa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir