Suruç’un kanayan yarası için ilk kazma vuruldu

Suruç ovasına su gelmesi ile gün yüzüne çıkan taban suyunun yükselmesi ve buna bağlı olarak bir çok bölgenin su altında kalması sorununu çözüme kavuşturmak için proje hazırlayan Suruç ilçe kaymakamı Kenan Aktaş’ın DSİ yetkilileri görüşmelerinin olumlu sonuç vermesinin ardından Suruç’ta yağmur suyu tahliye kanalı açma, ölçüm ve drenaj kanalı açma çalışması başlatıldı.

Kaymakam Aktaş “Kırsal mahallelerimizdeki hizmet hamlesine tüm hızıyla devam ediyoruz.  İlçemizin kırsal mahallerinde kış aylarında yağan yağışlar nedeniyle, su birikintileri oluşuyordu. Bu durum araç, yaya trafiğini olumsuz etkilediği gibi GAP projesi kapsamında suya kavuşan ilçemizin bereketli topraklarını da olumsuz etkilemekteydi. Bu sorunları çözüme kavuşturacak çalışmalarımızın ilk kazmasını buğun vurmuş bulunmaktayız.

Bu maksatla bu önemli projenin hayata geçirilmesinde çalışmalarımıza büyük katkı sunan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Şanlıurfa Valimiz Sn. Abdullah Erin’e, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilimiz MKYK Üyesi Sn. İbrahim Halil Yıldız’a ve Devlet Su İşleri yetkililerimize ve tüm ekiplerimize teşekkür ediyoruz. Kırsal mahallelerde bulunan vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Suruç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerinin de destek verdiği çalışmalar Gölen köyünde başlatıldı. Çalışmaların 207 Km alanda yapılacağını sözleşmesi 3 yıl olan projenin devletimizin desteğiyle 2 yılda tamamlanacağını bu projeyle sular altında kalan bölgelerin %90 sular altında kalmaktan kurtulacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir