TEOG

              Açılımı Temel Eğitimden Orta eğitime Geçiş sınavı olan TEOG sınavı 26-27 Kasım çarşamba ve perşembe günleri tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de yapılacak.
              Öğrencilerimizin sekiz yıllık emeğinin karşılığını arayacağı bu sınavda tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.
              Önceki yıllarda SBS sınavı olarak adlandırılan ve haziran ayında tek oturumda yapılan sınava göre daha adaletli bir sınav olacak.
              Fakat mevsimlik işçi ailelerinin çocukları açısından bu sınavın ilk ayağının yapıldığı tarihe itirazımız var. Bu sınav bir ay daha geç yapılsa; yani aralık ayının sonuna doğru yapılsa kanımca daha isabetli olurdu. Biz eğitim yöneticileri olarak bu saptamamızı ve isteğimizi eğitim müfettişlerimize bildirdik. İnşallah seneye yapılacak sınavlarda bu isteğimiz göz önüne alınır.
              Bu hafta ilçemizde yapılan  altı ana dersin ilçe zümre öğretmenler toplantısından edindiğim izlenimlere göre ilçemiz öğrencilerinden geçmiş yıllara göre daha yüksek başarı oranı bekliyorum. İnşallah öğrencilerimiz biz öğretmenlerini ve daha da önemlisi;  onlara emek veren ve geleceklerini çocuklarına adayan fedakar anne ve babalarını sevindirirler.
              İlçemiz tamamen olmasa da büyük bir oranda branş öğretmeni açığını olumlu yönde giderdi. İnşallah sınıf öğretmeni ve okul öncesi  branşlarında da bu açığı kapatırız.
              İlçemizde bir çok okulda TEOG sınavına hazırlık kursları açıldı. Bu kurslarda görev alan fedakar öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Şanlıurfa ve Gaziantepteki kafelerde ve eğlence yerlerinde gezmek, eğlenmek varken cumartesi ve pazar tatillerini öğrencilerimize ayıran bu öğretmen arkadaşlarımın yaşı benden büyük veya küçük olsun  önlerinde saygıyla eğilirim.
             Sınava çok az zamanın kaldığı bu yazımda sevgili öğrencilerime, ailelerine ve değerli öğretmen arkadaşlarıma nacizane önerilerim olacak.
             Sevgili öğrenciler;
             Sınav akşamı erken uyuyun ve sınav sabahı güzel bir kahvaltı yapın. Sınav merkezine çok erken  gitmeyin, geç de kalmayın. Sınav merkezine giderken yanınızda sınav giriş belgesini, kimliğinizi, kalem, silgi ve kalemtıraş götürmeyi unutmayın. Telefon, hesap makinası özelliği taşıyan saat yanınızda bulunmasın.
            Saygıdeğer anne ve babalar;
            Sınav akşamı çocuğunuzun erken uyumasını sağlayın. Sınav sabahı güzel bir kahvaltı yaptırın. Okula götürmesi gereken eşyalarını unutturmayın. Çocuğunuzun moralini bozacak ve strese sokacak söylemlerden kaçının.
            Değerli öğretmen arkadaşlarım;
            Bu sınav bir yarış sınavıdır. Bir soruya verilecek doğru veya yanlış cevabın öğrencinin sıralamasını binlerce basamak  etkileyeceğinden çevrenizden gelecek etkilemelere karşı dik durunuz.
            Futbol maçları öncesinde klasikleşen bir deyimi burada kullanmak istiyorum.
            Hak eden kazansın…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir