TGK Cemiyet Başkanları Aydın’da Toplanıyor!


Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 19’uncu Başkanlar Kurulu Toplantısı bu kez Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin (ABGC) ev sahipliğinde gerçekleşiyor.
Türkiye’nin en üst çatı medya meslek kuruluşu konumundaki Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 19’uncu Başkanlar Kurulu Toplantısını Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleştiriyor. 15-16-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGK) Toplantısı’na TGK Yönetim Kurulu, 8 Federasyon Başkanı ve 70 ilde bulunan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı katılım sağlayacak. Şanlıurfa adına ise Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyet Başkanı Tahir Gülebak katılacak.
200 kişiye yakın gazetecinin katılacağı toplantıda, basının yaşadığı sorunlar masaya yatırılarak çözümü noktasında neler yapılabileceği istişare edilecek. Aydın başta olmak üzere diğer illerde bulunan basın mensuplarının sorunlarının tartışılacağı toplantıda aynı zaman da Aydın’ın tarihi ve güzellikleri gezilecek.
Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan ABGC Başkanı Cem “Türkiye’nin dört bir yanından gelen cemiyet başkanlarımızı, gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü diye tanımlanan Aydın’da ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Toplantıda gazetelerin ve gazetecilerin sorunlarını konuşup, çözüm önerilerinde bulunacağız. Ayrıca Aydın’ın tarihi ve doğal güzelliklerini göstereceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir