ULAŞIM ÇİLEMİZ 

ULAŞIM ÇİLEMİZ 

Birkaç hafta önce buradan ulaşımla ilgili bir yazı kaleme almıştım: Suruç-Bostancılar arası yolun durumu üzerine. 

O dönem birkaç önemli noktaya dikkat çekmiştim. Birincisi yolun genişletilmesi, ikincisi ise en az 1 metre olacak şekilde yükseltilmesi idi. Bu iki nokta dışında muhtemel bir çalışma olacaksa da; bu çalışmanın geçiştirmeli olmama gerektiği, zira bu yöndeki bir çalışmaya harcanacak paranın çöpe gideceğini belirtmiştim. 

Aradan geçen süre zarfında herhangi bir çalışma oldu mu diye soracak olursak, cevabı hazır: Hayır! 

Sadece yolun çöken ve dolayısıyla çukur olan yerleri kum ile dolduruldu o kadar. 

Bu vakitten sonra yapılacak asfaltlamanın işe yaraması zor. Çünkü sıcak havalarda yapılmayan asfaltlama, bu dönemde yapılacak olursa çok kısa sürede eski haline dönecektir. 

Suruç Ovası içerisinde bu yola benzer daha nice köy/mahalle yolu var. Vatandaşın beklentisi, gerekli çalışmaların zamanında yapılmasıdır. Zira daha önce de vurguladığım gibi ulaşım bir devletin gücünün, gelişmişliğinin ve vatandaşına verdiği değerin bir göstergesidir. 

Konuyla ilgili olarak başta Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm paydaşlara çağrım; ovamızda önemli sorun haline gelen köy/mahalle yollarının kaliteli bir şekilde yapımına başlanmasıdır. Geçtiğimiz bu dönemde yapılmayan yollar, vatandaşların özellikle bu kış aylarında çokça mağdur olmasına yol açacaktır. Temennim odur ki; sesimizi duyacak birilerinin çıkması ve bu soruna eğilmeleri. 

Elbette bu yönde atılacak veya atılmış olan adımlar vardır. Ancak önemli olan söz konusu adımların zamanında ve bir an önce pratiğe geçmesidir. Çünkü halka yapılan ya da yapılacak olan hizmet sahada kendini gösterir. Konuyla ilgili tüm sorumlulara saygılarımla… 

                                            

                                              Mahmut ÇÖKMEZ 

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir