URFA İHH’DA LİBYA ACİL YARDIM

URFA İHH’DA LİBYA ACİL YARDIM

Konu ile ilgili olarak İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila şu açıklamalarda bulundu;

Libya’da yoğun yağmur ve fırtınadan dolayı Darna şehrinde bulunan El-Vadi barajının patlamasıyla bölgede büyük bir sel oluştu. Yaşanan sel felaketinde binlerce insan hayatını kaybederken, çok sayıda insana da ulaşılamıyor. Temiz su ve gıdaya erişemeyen halk, acil yardımlarınızı bekliyor.

Libya’da aşırı yağışlar sele neden oldu. Libya’nın Beydağ, Şehhat, Derna, Bingazi, Al Marj ve Sousse şehirlerinde Daniel fırtınasının neden olduğu aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel ve su baskınlarında milyonlarca insan felaketten olumsuz etkilendi. Binlerce kişi hayatını kaybederken on binlerce insan ise hala kayıp. Yüz binlerce kişi evini terk etti ve başka bölgelere sığındı.

Sel felaketinin hemen ardından İHH olarak harekete geçtik, ekiplerimiz acil yardım çalışmalarına başladı. Ancak çok fazla kişinin yardıma ihtiyacı var.

Acil olarak gıda, su, sağlık ve barınma malzemelerine ihtiyaç var. Libyalı kardeşlerimize hep beraber destek olalım, yaralarını birlikte saralım. Bağışlarınız, selden etkilenen Libyalı ihtiyaç sahiplerine derman olacak.

İHH olarak Acil Yardım çalışması yapan ekiplerimizin dışında ayrıca Su Üstü Arama Kurtarma ekiplerimiz de Libya’da arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

Desteklerinizle nerede bir yardıma ihtiyaç varsa, orada olmaya gayret edeceğiz.

Libya Yardım Kampanyamıza destekleriniz için hesap bilgilerimiz şöyle;

ŞANLIURFA İHH İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

Kuveyt Türk IBAN: TR79 0020 5000 0083 2353 2000 01

Not: Açıklama kısmına SEL yazınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir