Vali Erin, Vatandaşlarla bayramlaştı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ramazan Bayramının birinci gününde vatandaşlar, çocuk esirgeme kurumu güvenlik güçleri ve şehit aileleriyle yaptığı bayramlaşmanın ardından, akşam saatlerinde de Suriyeli misafirlerle bayramlaştı.

Geçtiğimiz günlerde kapanan ancak zor durumda olduğu için henüz kamptan ayrılamayan Suriyelileri kaldıkları Suruç Konaklama Tesislerinde ziyaret eden Vali Erin, bazı ailelerle kaldıkları çadırlarda bayramlaştı. Bayramlaştığı ailelerin çocuklarına hediyeler veren Vali Erin, sıkıntılarının giderilmesi konusunda da ilgililere talimat verdi. Bayramda asıl hatırlanması gereken kesimin zor durumda ve yardıma muhtaç kimseler olduğunu hatırlatan Vali Erin, “Şanlıurfa’lılar sekiz yıldır zor durumda olan kardeşlerine gönüllerini açarak bunu fazlasıyla yapmıştır. Bayramlar inancımızda çacukların, muhtaçların ve düşkünlerin hatırlanması gereken özel günlerdir. Bu vesileyle burada yaşayan kardeşlerimizle bayramlaşarak sevinçlerine ve üzüntülerine bir nebze de olsa ortak olmaya çalıştık. Ziyaretimiz vesilesiyle tüm İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramını bir kez daha tebirk ediyorum” dedi.

Suruç Konaklama Tsislerinin ardından Suruç ilçesine bağlı Aligör Mahallesine geçen Vali Erin burada da esnafla bayramlaştı. Esnafla sohbet ettiği kraathanede kendisiyle bayramlaşmak isteyen çocuklarla da bayramlaşan Vali Erin, Şanlıurfa’ya dönüşünde Haşimiye Meydanındaki vatandaşlarla bayramlaştı.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir