Vali Erin yaralı vatandaşlar için özel talimat verdi

Barış Pınarı Harekâtı’nın başladığı günden itibaren günün 24 saatini çalışarak geçiren Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, dün de Ceylanpınar ve Akçakale’deki kriz merkezlerinde değerlendirmelerde bulundu.
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve beraberindeki heyetle İlçe Jandarma Komutanlıklarını ziyaret eden Vali Erin, gün içerisinde Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi’nde değerlendirme toplantılarına katıldı.
Ceylanpınar’daki patlama sonucu şehit düşen 11 yaşındaki Elif Terim’in ailesine taziye ziyaretinde bulunan Vali Erin, Tel Abyad’ın Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kontrol altına alınmasıyla hayatın normale dönmeye başladığı Akçakale’de de vatandaşlarla bir araya geldi.
Hastanelerde tedavisi devam eden yaralı vatandaşları ziyaret etmeyi de ihmal etmeyen Vali Erin, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Sağlık Müdürlüğü ekiplerine talimat vererek, yaralı vatandaşlara ve ailelerine özel ilgi gösterilmesini istedi.
Bugün de Valilik makamındaki çalışma ve kabullerinin ardından Suruç ilçesine giden Vali Erin, Çaykara mahallesine atılan mühimmatın patlaması sonucu hayatını kaybeden Mahalle Muhtarı Halil Yağmur, İsmail Taşkın ve Müslüm Güzel’in ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.  meşale gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir