Viranşehir’de Elektrik Sorununun Sona Ermesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Viranşehir’de Elektrik Sorununun Sona Ermesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı
Yıllardan beridir yaşanan ve bir türlü çözüme kavuşmayan elektrik sorununun bitmesi için Viranşehir’de imza kampanyası başlatıldı.
Yıllardır kangren haline gelen ve neredeyse çözüm için bir adım dahi atılmayan elektrik sorununun bitirilmesi için Viranşehir Bizim Gazete Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fethi Güzelses imza kampanyası başlattı.

Kampanyayı Viranşehir halkı büyük bir heyecanla karşıladı.
İmza kampanyası başlatan Fethi Güzelses, ” Yıllardan beridir bölgemiz ve özellikle Viranşehir bu sorunu yaşıyor. Buna yönelik defalarca girişim yapılmasına rağmen hiçbir çözüm üretilmedi vatandaşın derdine derman olmadı. Saatlerce süren kesintileri var. Bu kesintiler için önceden hiçbir uyarı mesajı gelmiyor. Evde hastası, yaşlısı, bebekler var. Bu sıcakta bunlar çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bunun bitmesi için bu girişimi başlattık. Bölgemiz dışında bu kadar ciddi elektrik sorunu yaşayan bir başka bölge olduğuna inanmıyorum. Bizim onlardan ne eksiğimiz var” dedi.
Güzelses sözlerine devamla” Kaçak elektrik diyorlar. Yıllardır elektrik sistemi yer altına alındı. Saatler panolara konularak dışarıya bırakıldı. O panoların yüzde doksanının kapıları kırık ve büyük bir tehlike arz ediyor. Alınan bunca tedbire göre kaçak kullanım oranı neredeyse eridi gitti. Buna rağmen biz hala verimli elektrik alamıyoruz. Çocuklarımız ders çalışırken tam motive olmuş ama aniden elektrik gidince bütün algısı dağılıyor ve verimli ders çalışamıyor. Buda işin bir başka boyutu. Esnafımız elektrik yüzünden çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Biz bu sorunların artık kalıcı bir şekilde sona ermesini istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir