Yazarlar ve Şairler SURUÇ’ta bir araya geldi.

Yazarlar ve Şairler SURUÇ’ta bir araya geldi.
Sevgili Yazarlar ve Şairler Araştırmacı Yazar ve Halk Şairi Recep Fırat’ın ilk kez düzenlediği 1. Suruç Kültür, Sanat ve Edebiyat Yazarlar ve Şairler Şölenin’nde bir araya gelen aydınların sesleri Suruç’ta sanatsal söylem ve şiirsel tınılarla yankılandı.
Kültür, Sanat ve Edebiyat Şölenin’de yazar ve şairler kitaplarını okuyucularıyla buluşturdu.
Yazar-şair Fırat tarafından Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen etkinliğin, kültüre, sanata, bilime, tarihe, edebiyata, medeniyete ve insanlığa ışık tutarak gelenekselleşmeye doğru bir adım olduğu ifade edildi.  Suruç Kültür, Sanat ve Edebiyat Yazarlar ve Şairler Şöleni her yıl pek çok yazar ve şairi bir araya getirecek.
İmza törenleri ve söyleşilerin gerçekleştirileceği Şölen’e her yıl yoğun katılım sağlanacak. Panellerin ve çeşitli etkinliklerin yer alacağı Yazarlar ve Şairler şöleni etkinliklerle dolu olacak. Her yıl 8 Ekim’de düzenlenecek olan Suruç Kültür, Sanat ve Edebiyat Yazarlar ve Şairler Şöleni’ne her renkten ve düşünceden yazar ve şairler katılacak. Bu yıl ilkine katılan yazar ve şairlerimiz.
Sabri Fırat, Abdurrahman Aydoğdu, Müslüm Güç, Aysel Özdemir, Meral Bayat, Fazîle Aşar Aydınalp, Elif Sümer, Hasan Kaya, Halil Doğan, Necdet Şansal, Ali Uyan Hasan Yıldız, Sait Kendirci, Mehmet Yakup Aslan, Mehmet Acıoğlu, Salih Bencik, Fedli Keser, Hadîce Demir.
1. SURUÇ KÜLTÜR SANAT VE EDEBİYAT, YAZARLAR VE ŞAİRLER ŞÖLENİ ‘ adıyla 8 Ekim 2023 pazar günü 13:30 17:30 saatleri arasından Suruç Harput Dibek Coffee’de gerçekleşti.
Ülkemizin aydınları yazarlar ve şairler geçmişin yüzünde güzel bir hatıra bıraktı. Şiir ve Söyleyişi seslerinin yankılandığı şölen plaket takdimiyle sona erdi. Edebiyatın bütünleştirici gücüne inanan değerli sanatsever aydınlar yalnız bırakılmadı…

 

 

One thought on “Yazarlar ve Şairler SURUÇ’ta bir araya geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir