ZABITA EKİPLERİ KAHVELERİ DENETLEDİ

Suruç Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler Covid-19 önlemleri kapsamında ilçe genelinde faaliyet gösteren kahvehanelere yönelik denetim yaptı.

Yapılan denetimlerde, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarıyla ilgili mevzuata uyulup uyulmadığını kontrol eden zabıta ekipleri, özellikle hijyen ve temizlik konularında denetimlerini sıklaştırdı.

Ekipler Çay servisinde kullanılan bardak ve malzemelerin temiz tutulmasıyla ilgili iş yeri sahiplerine ikazlarda bulundu Pandemi sürecinde cam bardakların kullanılmaması, yerine tek kullanımlık bardakların kullanılması noktasında işyeri sahiplerini de uyardı.Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

LEĞENDE BARDAK YIKAMA YASAKLANDI.

Öte yandan Ekipler ayrıca cam bardaklarda servis yapılan kahvelerde alışkanlık haline gelen ve vatandaşların en çok şikayet ettiği “Bardaklar içerisine su koyulmuş leğenlerde ” yıkanıyor şikayetlerini de dikkate alarak bardakların musluk suyu ile yıkanmasını maske takılması kurallara uymayan işyeri sahiplerini cezai işlem yapılacağı konusunda da iş yer sahiplerini uyardı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Suruç Belediyesi Zabıta Müdür V. Aşkın Dursun , Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla ilçe genelinde pandemi sürecinde denetimlerimizi sıklaştırdık. Rutin olarak yapılan denetimlerimizin arasında hijyen noktasında önemli bir yer arz eden kahvehanelerde yer alıyordu. İşyerlerini denetledik uyarılarda bulunduk. Bundan böyle kahveler tek kullanımlık bardaklarda çay servisi yapacak, tasvip etmediğimiz ve hijyen açısından uygun olmayan leğende bardak yıkama yasaklanmıştır bu yasağa uymayan işyeri sahiplerine cezai işlem uygulayacağız halkımıza duyurulur “dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir