Zabıta, kısıtlamada sokak hayvanlarını unutmadı

Suruç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Koronovürüs tedbirleri dolayısıyla 17 günlük tam kapanma ile birlikte ile beslenme imkanları azalan sokak hayvanlarını unutmadı.
Suruç’ta Korona virüsü ( Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler sebebiyle birçok, iş yerinin kapanmasıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için Suruç Belediyesi Zabıta ekipleri harekete geçti, ekipler tarafından ilçenin muhtelif noktalarına yiyecek bırakıldı.
KENDİ ELLERİYLE BESLİYORLAR
Sokak hayvanlarının beslenme kaynağının büyük bölümünü teşkil eden insanların dışarı çıkmasının kısıtlanması, lokanta, gıda satışı yapan yerlerin belirli saat aralığıyla Korona virüsü salgınına karşı kapatılmasının ardından harekete geçen zabıta ekipleri ayrıca yiyecek dağıtarak sokak hayvanlarını kendi elleriyle besliyor.
SOKAK HAYVANLARI HİÇBİR ZAMAN UNUTULMUYOR
İlçede korona virüse karşı cadde ve sokakların dezenfekte edilmesinin sürdüğünü, ihtiyaç sahiplerine Vefa destek grupları tarafından gerekli yardımların da yapıldığını belirten Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş “Sokak hayvanlarının aç kalmaması için ekiplerimiz devrede , ileriki günlerde de sokak hayvanlarına yönelik farklı uygulamalarımız devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir