Zabıtadan okul kantinlerine denetim

Öğrencilerin okul kantinlerinde daha hijyenik ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için denetimlerin sıklaşarak devam edeceği ifade edildi.
Suruç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yeni eğitim öğretim sezonunun açılması ile birlikte okul kantinlerinde denetimlere başlandı. İlçe sınırları içerisinde bulunan bütün okulların kantinlerinde denetim yapan zabıta müdürlüğü ekipleri kantinlerin temizlik durumunu, kantinlerde satılması yasak ürünlerin varlığı ve satışı yapılan ürünlerin son kullanım tarihlerini denetledi.
Okullarda gıda maddelerini tek tek inceleyen Zabıta Ekipleri gıda maddelerinin yanı sıra hijyen, gıda maddelerinin hazırlanması, çalışma ortamı, ürünlerin fiyat etiketleri, çöp kovaları, yangına karşı alınan önlemler, haşere ve kemirgenler, gıda ürünlerinin son kullanım tarihleri gibi konularda da denetimler yaptı. MEŞALE GAZETESİGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir