18 Mart Çanakkale zaferi törenle anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma programı İlçemiz Vali Ziya Çoker Ortaokulu konferans salonunda yapıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kaymakamımız Sayın Tarık Açıkgöz’ün katılım gösterdiği programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Han ÖZDEMİR; aziz şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkmamız gerektiğini belirterek; onları minnet ve şükranla andı.

Özdemir; Türk Milletinin vermiş olduğu en önemli direniş mücadelelerinden biri olan Çanakkale Savaşı’nın 104. yıl dönümünü idrak etmekteyiz. Milletimizin Hürriyet ve bağımsızlığını hedef alan taarruz ve saldırılara karşı dünya tarihinin seyrini değiştirecek çapta bir direnişin; dahası bir milletin yeniden dirilişinin adı olan Çanakkale Destanı, yaklaşık 250 bin şehidin verildiği, sadece askeri başarısı yönüyle değil, aynı zamanda azim, inanç ve Vatan sevgisinin de vücuda büründüğü eşsiz bir dönüm noktasıdır.

Bu destan ayrıca, milletimizin esaret altına alınamayacağının, milli birlik ve beraberliğimize dokunulamayacağının ve milletimiz için vatanın ve bayrağın her şeyden daha kutsal kabul edildiğinin ilanıdır.
Böylesine parlak, böylesine onur verici bir destanı milletimize armağan eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin muazzez hatıraları karşısında saygıyla eğiliyor, istiklal ve egemenliğimiz, hürriyet ve bağımsızlığımız için canları pahasına mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.” Dedi.

Suruç/Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir