Abdurrahman Şimşek MTAL’de Mesleki Seminer Düzenlendi.

Abdurrahman Şimşek MTAL’de Mesleki Seminer 3 Abdurrahman Şimşek MTAL’de Mesleki Seminer 2 Abdurrahman Şimşek MTAL’de Mesleki Seminer 1Abdurrahman Şimşek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, hem Urfa’dan hem de Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Osmaniye, Adana ve daha pek çok ilden öğrencilerin tercih ettiği, ilçemizin gözde okullarındandır. Okul, öğrencilerini her açıdan donanımlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediği için geçtiğimiz günlerde mesleki bir seminer düzenledi.  Dr. Şeyhmus Kuas’ın, hasta hakları, sağlık çalışanlarının hakları, hasta doktor ilişkileri, örnek vakalar üzerine yaptığı sunumun ardından öğrencilerin sorularıyla devam eden seminer, eğlenceli bir havada geçti.

Seminerde birer sağlık personeli adayı olan öğrencilerin gelecekte karşılaşacakları olası durumlar, sahip olacakları haklar hakkında bilgi verilerek, var olan sağlık sistemi anlatıldı. Bunun yanı sıra sağlık personelinin eğitiminin çok önemli olduğu, zira bu eğitimin hayat kurtarmaya yarayabileceği vurgulandı. Hastayla kurulacak ilişkinin ve iletişimin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi verildi.

Okul müdürü Abdulkadir Sönmez, öğrencileri geleceğe hazırlamak için mesleki seminer ve konferanslar düzenlemeyi planladıklarını, bununla birlikte öğrencilerin sosyal ve kültürel açıdan da gelişmelerini amaçladıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir