Açılan soruşturmaya Belediyeden yazılı açıklama

Suruç belediyesinin yaptığı yazılı açıklamada; Bazı yazılı ve görsel yayın organlarında Şanlıurfa Suruç Belediyesince “dans(folklor) “, “kültür turu”, “gençlik programları” adı altında sivil toplum kuruluşları ile iş birliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına kişiler gönderildiği tespit edildi” başlıklı haberler yer almaktadır.
Haberlere konu olan 6 Belediyenin toplum kuruluşları ile iş birliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına bazı kişileri gönderdiğinin tespit edildiği belirtilmiş olup, dolayısıyla Belediye Başkanlığımızın da listede yer aldığı görülmektedir.
Kamuoyuna yansıyan haberlerle
ilgili olarak bilinmesini isteriz ki… Suruç Belediye Başkanlığımıza (15/11/2019 ) tarihinde Anayasa’nın 127. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 46. maddesi kapsamında ‘’Belediye Başkan Vekili ‘’ görevlendirilmiş olup, görsel ve yazılı olarak yayın organlarında yer alan Suruç Belediyesince “dans (folklor) “, “kültür turu”, “gençlik programları” başlıklı haberlerin Belediyemiz başkanlığımızın mevcut yönetimiyle bir ilgisi bulunmamaktadır.
Suruç Belediye Başkanlığı Vizyonel kimliğiyle hizmet
vermeye devam etmektedir.
Kamuoyunun bilgisine sunulur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir