Ziyaret yoluna semt pazarı

Suruç Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve mevsim koşullarından etkilenmeden mahalle sakinlerine hizmet verecek olan Suruç Belediyesi ziyaret yolu semt pazarı hizmete açılıyor.
Bulunduğu yer nedeniyle sık sık trafiğin aksamasına neden olan, çevresinde bulunan okulların dağılma saatlerinde yaya trafiğini olumsuz bir şekilde etkileyen ve istenmeyen görüntülere sebep olan, esnaf ve vatandaşların sık sık şikâyette bulunduğu Ziyaret yolu üzerinde bulunan eski Pazar yerinin, Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla yeni bir yere taşınması için çalışmalar başlatılmış, kısa sürede yapılan alan ve saha taramasında esnaf ve vatandaşların da onayı alınarak aynı bölgede yeni semt pazarı inşaatı başlamıştı.
İnşaat çalışmaları başlayan Pazar yeri kısa zamanda tamamlandı.
Ziyaret yolu üzerinde başlatılan çalışmalar kapsamında eski Pazar yerinin kaldırıldığını belirterek yeni Pazar yeri inşaa edildiğini belirten Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş “ Pazar yerimizi yeniden düzenleyerek trafik ve otopark problemlerini çözdük. En problemli pazarlarımızdan olan ve neredeyse yol üzerine kurulan Ziyaret yolu üzerindeki Pazar yerimiz yarı açık bir şekilde, ayrı ayrı belirlenen satış alanları ve yapılan ışıklandırılması ile açılışı yapılacak olan Suruç Belediyesi ziyaret yolu semt pazarı halkımızın hizmetinde olacak hayırlı uğurlu olsun“ dedi.
Eski Pazar yerinin bulunduğu alanda seyyar satıcılara izin verilmeyeceğinin altını çizen ve pazar alanında zabıta görevlilerin bulanacağını belirten Başkan V. Aktaş aksi durumda harekete eden seyyar satıcılara cezai işlem uygulanacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir