AKTAŞ, “İSTİHDAMA KADIN ELİ DEĞDİ”

Suruç Belediyesi tarafından finanse edilen ve ilçenin simgesi haline gelen Suruç Nar’ının pazar payında hak ettiği yeri alması ve Suruç’lu kadınların istihdam edileceği” Suruç Nar Kadın Kooperatifi” projesi başladı.
Proje kapsamında iki bine yakın Nar Ağacının bulunduğu Aşağı Aybastı mahallesinde Hacı Akkuş’un sahibi olduğu Nar bahçesinde etkinlik düzenlendi.
Etkinlikte ilk hasadı Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş ve eşi Hayriye Ünal Aktaş birlikte yaptılar, bereketli olması dileğinde bulundular.Renkli görüntülerin yer aldığı etkinlikte Aktaş ve eşi ayrıca kazanlarda kaynatılan Nar suyunu karıştırdılar ,kadınlarla birlikte Nar taneleyip kolaylıklar dilediler.
İkibine yakın Nar Ağacının bulunduğu Nar bahçesinde toplanan iki tona yakın Nar’ın bulunduğu alanı gezen Aktaş ve beraberindekilere bahçe sahipleri Akkuş ailesin tarafından Nar ikram edildi.
Projenin temel amacının Suruç Nar’ının hak ettiği yeri alması ve Suruç’lu kadınların istihdamına katkı sunmak olduğunu belirten Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş ” Suruç Nar Kadın Kooperatifi Projemiz hayırlı uğurlu olsun ” dedi.
Etkinliğe Kaymakam Refiği Sancar Batuhan Kurdu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, kurum amirleri, projenin koordinatörleri ve muhtarlar katılırken Suruç’lu bayanlar etkinliğe yoğun ilgi gösterdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir