Aktaş’tan; Öğrencilere Müze ve Göbeklitepe gezisi

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan AKTAŞ’IN verdiği destekle Suruç ilçesinde okuyan 150 ilköğretim okulu öğrencisi  ilk kez gezme fırsatı buldular.

Suruç Mimar Sinan İlk Okulunda okuyan Kültür ve Medeniyet Kulübü öğrencileri Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerinin yani sıra Göbeklitepe’yi görmek isteklerini belirterek Kaymakam Aktaş’a dilekçeyle başvuruda bulundular.

Öğrencilerin isteğini geri çevirmeyen Başkan AKTAŞ’ın talimat ve girişimleri sonucu 150 öğrenci Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaştırma Daire Başkanlığına ait 3 otobüs ile günü birlik olarak Şanlıurfa tarihi turistik yerlerinin yani sıra Şanlıurfa Müzesi ve tarihi Göbeklitepe’yi görme fırsatı buldular.

Hayatlarında ilk kez Müze ve Göbeklitepe’yi görme fırsatı bulan öğrenciler Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’a teşekkur ettiler.

Gezileri boyunca bir gün süreyle doyasıya eğlenen, urfa sıra gecesinin eşliğinde güzel bir gün geçiren öğrencilerin Büyükşehir Belediyesince yeme ve içmeleri Aktas’ın verdiği destekle karşılandı.

Aktaş yaptığı açıklamada ” Çocuklarımızı geleceğimizin teminatlarini seviyoruz. Onlar talep ett bizde geriçevirmedik.Çocuklarımızın hayatlarında ilk kez kapsamlı bir şekilde Şanlıurfamızın tarihi turistik yerlerinin yani sıra ve tarihi Göbeklitepe’yi görme fırsatı buldular.Çocuklarımızın her zaman yanındayız.”dedi.

Aktaş desteklerinden dolayı ŞanlıurfaBüyükşehir Belediyesi Başkanlığına ve örnek çalışması ile öğrenci velilerin takdirini toplayan Mimar Sinan İlkokulu Öğretmeni Orhan Kocoğluğu’na da özellikle teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir