Artık daha rahat okuyabilecek

Görme engelli öğrencinin hayalini Kaymakam Aktaş gerçekleştirdi.

Suruç ilcesinde Kaymakam Kenan Aktaş babasi aracılığıyla kendisine tablet alınmasını isteyen görme engelli kız öğrencinin hayalini gerçekleştirdi.

Yenişehir mahallesi Mısır sokakta oturan 41 yaşındaki Ahmet Alan isimli vatandaş maddi imkanlarının yerinde olmadığı gerekçesiyle iki engelli çocuğunun olduğunu belirterek Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına dilekçe ile yardım talebinde bulundu ve dilekçesinde 17 yaşındaki engelli kızı Tuba Alan ın “maküla distrofisi” (göz ) hastalığı nedeniyle uzak ve yakını görmesi için Elektronik Tablet talebinde bulundu.

Yapılan incelemenin ardından konudan haberdar edilen Suruc Kaymakamı Kenan Aktaş SYDV yetkililerine istenilen tabletin alınmasını ve aileye haber verilerek görme engelli kızı evinde ziyaret edeceği talimatını verdi.

Aktaş tabletin alınmasının ardından Alan ailesini evlerinde ziyaret ederek görme rahatsızlığı olan Tuba Alan’ın en büyük isteği olan son sistem tableti hediye ederek en büyük hayalini gerçekleştirdi. Kaymakam amcasının ziyaretinden ve hediye ettiği tableti alır almaz göz yaşlarına hakim olamayan genç kız Kaymakam Aktaş’a yakın ilgi ve alakasından dolayı Sayın Kaymakamım size ne kadar teşekkur etsem azdır diyerek sevincini paylaştı.

Aktaş aile bireyleriyle sohbet ederek engelli kardeşlerle yakından ilgilendi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Baba Ahmet Alan ve Eşi ise “Bugün bizleri ziyaret eden ve kızımızın hayalini gerçekleştiren Sayın Kaymakamımıza ne kadar teşekkür etsek azdir. İmkanımız yoktu kızımızın hayalini gerçekleştirdi. Bizi ve kızımızı ne kadar mutlu etti bilemezsiniz. Allah devletimizden razı olsun” dedi.

Aileyi ziyaret etmekten en çokta okumak isteyen bir genç kızı mutlu etmek kadar güzel bir sey olamaz diyen Suruc Kaymakamı Kenan Aktaş ” Her zaman vatandaşımızın yanındayız. Kızımızın mutluluğu gözlerinden okunuyor. Bu ülkenin okuyan kendini geliştiren devletine milletine hizmet edecek bireylere ihtiyacı var kızımızda onlardan biri % 97 oranında görme engelli artık daha rahat okuyabilecek kendilerini yanlız bırakmayacağız hayırlı uğurlu olsun ” dedi.

Öte yandan ziyarette hazır bulunan SYDV yetkilisi İbrahim Halil Tüzün ise aileye 2 engelli çocuk için 2022 sayılı yasa gereği Engelli maaşi verildiğini belirtti.

Kaymakam Aktaş, tableti hediye ettikten sonra genç kız ile birlikte inceleyerek çok çalışması temennisinde bulunarak öğrenci ve ailesiyle hatıra fotoğrafı çektikten sonra evden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir