Başarılarının sırrı düzenli ders tekrarı olduğunu söylediler

Geçtiğimiz aylarda yapılan 7. ve 8. sınıflar arasında yapılan deneme  sınavının sonuçlarının açıklanmasının ardından dereceye giren öğrenciler de belli oldu.  İlçemiz Namık Kemal Ortaokulu  7. sınıf Öğrencisi Nihat Şahin İlçede 1., İl genelinde 9. Türkiye Genelinde  ilk 15. oldu. 8. Sınıflar arasında ise Yine Namık Kemal Ortaokulunden Helin Günay  İlçede 1., İl Genelinde 10. Türkiye Genelinde 13. oldu. Namık Kemal Ortaokulunde eğitim gören Şahin ve Günay,  büyük bir başarıya imza attı. Binlerce öğrencinin ter döktüğü sınavda Türkiye  genelinde dereceye giren Şahin ve Günay , başarısının sırrını düzenli ders çalışmak olarak açıkladı.

Namık Kemal Okul Müdürü Mehmet Öznür,  Yapılan Deneme sınavında  ilçenin eğitim alanında gururu olan Öğrencileri makamında kabul ederek tebrik etti. başarılarının devamını diledi.

“Ben de birinci olacağımı bilmiyordum”

Sınava hazırlandığı süre içinde düzenli tekrarlar yaptığını söyleyen başarılı öğrenci  Şahin ve Günay,  “Öncellikle okulda öğretmenlerim konuyu anlattı, eve gelip o konu ile ilgili testler çözdüm. Günlük tekrarlarım oldu ama o tekrarlar o güne özel olmadı. Haftalık tekrarlarım oldu. Okuldaki öğretmenlerimizin çok büyük desteği oldu. Okulda öğretmenlerimiz deneme sınavları yapmıştı. O sınav stresini aşmamda etkili oldu. Olacak gibi geliyordu bana ama ben de bilmiyordum birinci olacağımı. hedefimiz Türkiyenin en iyi Üniversitesi’nde okumaktır. dediler.

WhatsApp Image 2017-01-13 at 08.41.37 WhatsApp Image 2017-01-13 at 08.41.38

MEŞALE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir