Bayram öncesi sürücülere “trafik kurallarına dikkat” uygulaması

Bayram öncesi sürücülere “trafik kurallarına dikkat” uygulaması

Suruç’ta polis ve trafik jandarması, Kurban Bayramı öncesi sürücüleri trafik kuralları konusunda uyarmak adına uygulama yaptı.

Toplamda 200 araç sorgulandı, 47 araç sürücüsüne aşırı hız, hatalı sollama, emniyet kemeri ve telefonla görüşme noktasında cezai işlem yapıldı.
Trafik uygulaması, D400 Karayolunda Suruç Bölge Trafik İstasyon Amirliği uygulama noktasında gerçekleştirildi. Polis ve Jandarma ekipleri, bayram öncesi sürücülere trafik kurallarını hatırlatan uyarılarda bulundu. Kontrol noktasında durdurulan araçların sürücülerine ve ailelerine bilgilendirici broşür ve hediye, çocuklara ise trafik boyama kitabı dağıttı.
Ardından sürücüleri güvenli yolculuk adına dikkat etmeleri konusunda uyaran ekipler gazetecilere yaptığı açıklamada, “İnsanımızın bayramda ağzının tadını kaçıracak, onları üzecek bir haberle karşılaşmaması için her türlü çabayı ekiplerimiz gösteriyor. Sürücülerimize bayram döneminde trafik kurallarına uymalarıyla ilgili hatırlatmalarda bulunduk. Trafikte kurallara uyarak bayramı bayram tadında geçirelim istiyoruz. 9 günlük bayram tatilini kazasız belasız, huzur içerisinde atlatırız diye temenni ediyoruz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir