BELEDİYE KAÇAK YAPILARI MÜHÜRLEDİ

Suruç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, imara aykırı kaçak yapılaşmaya müsaade etmiyor. İmara aykırı veya kaçak yapıldığı tespit edilen yapılar, Suruç Belediyesi ekiplerince hem yıkılıyor hem bu kişiler hakkında yasal işlem yapılıyor.
Suruç Belediye Eşbaşkanı Dr. Orhan Şansal, kaçak yapılaşma konusunda hiç kimseye taviz verilmediğinin altını çizerek, şunları söyledi: “Hızla gelişmekte ve modern bir yapıya kavuşmakta olan Suruç”ta , gecekondu kültürünün tarihe gömülmesi gerekiyor. Biz Suruç Belediyesi olarak, kaçak yapılaşmaya kesinlikle taviz vermiyoruz.
Ruhsatsız bina yapanların binaları yıkılacak, kendileri de kanunların öngördüğü şekilde cezalandırılacaktır. Yapı kullanım izni olmadan hiçbir binaya elektrik, su, kanalizasyon bağlamak mümkün değil. Biz göreve geldikten sonra bu kanun çerçevesinde kesinlikle bir tek ruhsatsız binaya göz yummadık. Bundan sonra da yummayacağız.
Şehrimizde atıl vaziyette bulunan metruk binalar ve yapılar da yine belediyemiz tarafından yıkılarak çirkin görüntüler ortadan kaldıracağız. Daha modern ve güzel bir şehirde yaşamak ve yaşam standardımızı artırmak istiyorsak kaçak inşaat yapmayalım. Yapılırsa biz de hukuki çerçevede gereğini yaparız.” Ekpilerimizce yapılan kontrollerde inşaat yapı izni olmayan 34 inşaat hakkında tutunak tutularak, bina başına 785 TL. ceza kesilerek inşaat yapımı durdurularak mühürlendi. vatandaşlarımzın zor durumda kalmamaları için inşaat için gerekli müracaatlarını yapmalarını halinde Suruç Belediyesi olarak izin için muracaat eden halkımıza gereken kolaylığı zaten sağlıyoruz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir