SURUÇLU ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ YGS-LYS TERCİH DANIŞMANLIĞI

Suruç Belediyesi, YGS ve LYS giren öğrencilere Üniversite tercihlerinde yardımcı olmak için Amara Kültür Merkezinde rehberlik hizmeti veriyor.

YGS ve LYS yerleştirmeleri öncesinde Suruçlu öğrencilere gönüllü rehberlik hizmeti vermek için Suruç Belediyesine başvurarak yer tahsis edilmesini isteyen Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Adil Fırathan’a Suruç Amara Kültür Merkezinde rehberlik hizmeti verebilmek için yer tahsisi yapıldı.
7-17 Temmuz tarihleri arasında iftardan sonraları Amara Kültür Merkezinde öğrencilere ücretsiz rehberlik hizmeti verecek olan Rehber öğretmen Adil Fırathan Suruç öğrencilerinin etkin danışmanlık hizmeti alma imkanının bulunmadığını belirterek danışmanlığın önemine dikkat çekti.
Adil Fırathan “Öğrenciler Suruç’ta tercih döneminde pek fayda göremiyorlar. Onları yönlendirecek herhangi yetkin bir danışmanlık hizmeti veren bir yer maalesef yok. Bu nedenle bizde gönüllü olarak böyle bir girişimde bulunduk 7-17 Temmuz tarihlerinde iftardan sonraları Amara Kültür Merkezine gelen bütün öğrenci kardeşlerimize yardım etmeye çalışacağız. Tercih yapacak öğrenci kardeşlerime şimdiden hayırlı olmasını diliyorum ayrıca bize ve öğrencilerimize yer imkanı sağlayan Suruç Belediye Eş Başkanlarına ve Amara Kültür Merkezi yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir