Cumhuriyet İlkokulunda Depreme karşı topyekün seferberlik

Tarihte büyük depremlerin meydana geldiği Ülkemizde Cumhuriyet İlkokulu Müdürü ve Öğretmenleri Depreme karşı topyekün seferberliği ilan ederek   öğrenci ve öğretmenlere depremden korunma yöntemleri uygulamalı şekilde gösteriliyor. Yapılan uygulamalar sırasında okul ve sınıflarda bulunan pano, dolap gibi eşyalar duvarlara sabitlenerek tehlike önlenmeye çalışıyor.

Suruç Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri depreme karşı topyekün seferberlik ilan ederek depremden korunmanın yollarını uygulamalı olarak öğreniyorlar. Şanlıurfa İl Afet Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekiplerce bir hafta boyunca Öğrencilere depremden ve doğal afetlerden korunmanın yolları uygulamalı olarak öğretiliyor.
Okul Müdürü Haydar Fırathan,  Bu işin okullarda yapılması kadar evlerde de uygulanması çok önemli, öğrencilerimize bir hafta boyunca Şanlıurfa İl Afet Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekiplerce bir hafta boyunca Öğrencilere depremden ve doğal afetlerden korunmanın yolları uygulamalı olarak öğretiliyor. ekiplerimize teşekkür ediyoruz dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir