Demokrasi ve özgür bir basın adına Siverek ayakta

Sivil toplum kuruluşları siyasi partiler belediye taradından aboneliği iptal edilen iki gazetesine sahip çıktı
Geçtiğimiz gün Gazetelerinde vatandaşların halı talebi olan bozuk kırsal mahalle yolunu haber yapan Siverek İrfan ve Hedef gazetelerinin aboneliği Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’ın imzasıyla iptal edilmiş. Yerel basına bir ders vermek istenmişti.

Haberi Duyan Siverek’te bulunan STK temsilcileri ile bazı siyasi parti ilçe başkanları Gazeteyi arayarak destek mesajlarını iletmişlerdi. MHP ilçe Başkanı Mustafa Fettahlı sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada Belediyenin iptal ettiği aboneleri kendisinin üstleneceğini belirtmişti.

Siverek’i İl yapma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Ayhan Ekinci, Siverek Gıda Maddeleri Odası Başkanı Abdulvahit Sevdalı. Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol. Siverek Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Başkan yardımcısı Fahri Akgül, Halkların Demokrasi Partisi (HDP) ilçe başkanlığı, Madeni Eşyalar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hacı İnan, Terziler Esnaf ve sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Hanifi Ay, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı, Urfanatik gazetesi ve haber sitesi imtiyaz sahibi Tahir Gülebak, Urfa Değişim Gazetesi Sahibi Mahmut kakız, yeni Urfa Gazetesi sahibi Mehmet Canbeyli, Urfa Olay Gazetesi sahibi Celal Çiftçi, Suruç Meşale Gazetesi Sahibi Galip Demirli, Siverek gençlik sitesi imtiyaz sahibi Abdurrahman Deniz Uğurlu, Ayvanat Mahallesi Muhtarı Habeş Akgül İle birçok bay bayan okurumuz gazetemize gelerek desteklerini sunuyor.
Bizler Siverek Basını olarak hiçbir kimsenin etkisi ve tehdidine aldırmadan. Büyüklerimizi dediği gibi Kıran olsa kırıl sakın eğilme. Bizde bu halka söz veriyoruz. Eğilmeyeceğiz bizi ekonomik olarak yaralamak isteyenlere halkımızın gücüyle ayakta kalacağız. İnanıyoruz ki mutlu yarınları Siverek halkının olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir