Eş başkan Polat Hayvan Pazarında vatandaşların sorunlarını dinledi

Suruç Belediye Eş Başkanı Abdullah Polat yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla ilçe merkezinde bulunan Hayvan Pazarında incelemelerde bulundu besicilerin sorunları dinledi.

Mahalle mahalle gezen, sorunların çözümü için en kısa sürede çalışma başlatan ve her gün yüzlerce vatandaşla bir araya gelen Eş Başkan Polat bu kezde canlı hayvan pazarına giderek yaklaşan kurban bayramı öncesi incelemelerde bulundu besicilerin sorunlarını dinledi.

Her hafta Çarşamba ve Perşembe günleri açık olan Suruç Belediyesine ait Canlı Hayvan Pazarını ziyaret eden Eş Başkan POLAT besicilerle yakından ilgilendi talep istek ve şikâyetlerini dinledi.

Fen İşleri Müdürü Haçim Polat ve Zabıta Müdürü İbrahim Yavuzer ve zabıta ekipleriyle incelemelerini sürdüren ve yapılan çalışmaları yerinde denetleyen Polat burada yaptığı açıklamada “ Bugün büyükbaş ve küçükbaş hayvan alış ve satışlarının yapıldığı Hayvan pazarında besicilerimizle bir araya geldik. Hayvan pazarımızda maalesef birçok noktada sorun vardı onların en başında da kullanılamayan tuvaletler ve el yüz yıkama yerleri vardı. Kurban bayramının da yaklaşması dolayısıyla hemen harekete geçtik. Fen işleri müdürlüğü ekiplerimizle kullanılamayan tuvaletlerin boya, musluk, kapı pencere gibi önemli eksiklerini tamamladık kullanılır hale getirdik. Besicilere sık sık bir araya geliyorum sorunlarını biliyorum istişare ediyoruz. Şu anda besicilerimizin en büyük isteği ilçe merkezinde bulunan sağlıksız şartlarda hayvan satışlarının yapıldığı hayvan pazarının ilçe dışında uygun bir yere taşınması bu önemli bir talep tabii bunu yönetimimizle değerlendireceğiz gerekli çalışmaları hızlandıracağız inşallah besicilerimizin sorunlarını çözüme kavuşturacağız dedi.

Başkan Polat daha sonra ilçe semt pazarını ziyaret etti pazarcılarla bir araya geldi istişarelerde bulundu.

Öte yandan birçok bölgeden sabahın erken saatlerinde gelen besiciler ve pazarcılar Eş Başkan Polat’a ve Suruç Belediyesinin yetkililerine teşekkür ederek mevcut havyan pazarının bir an önce ilçe dışında taşınmasını talebini bir kez daha yinelediler.
Eş Başkan Polat daha sonra beraberindeki heyetle diğer mahallelerde inceleme yapmak üzere bölgeden ayrıldı. haber merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir