FEHİM PAŞA KONAĞI AVUKATLAR İÇİN SAHNELENDİ

Sosyal Belediyecilik kapsamında kültürel ve sanatsal hizmetlerini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi, ‘Fehim Paşa Konağı’ oyununu Şanlıurfa barosu avukatları ve aileleri için sahnelendi.

Sosyal Belediyecilik kapsamında kültürel ve sanatsal hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrosu Şair Nabi Kültür ve Konferans salonunda Şanlıurfa Barosu avukatları ve ailelerine için sahneledi.

Sahnelenen oyuna Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özcınar, Baro Başkanı Ahmet Tüysüz, yönetim kurul üyeleri ve aileleri kakıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye teşekkür eden Baro Başkanı Ahmet Tüysüz: “Baromuz kültür komisyonu tarafından, Büyükşehir Kültür Sosyal İşler Dairesine yaptığı talep doğrultusunda Büyükşehir bize bu imkanı sağladı. Baroya bağlı avukatlarımız ve aileleri kültürel bir faaliyete bir geldik. Meslektaşımız olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye bizlere böyle bir güzellik yaptığında dolayı teşekkür ediyoruz. Son dönemlerde yaşanan olaylardan dolayı sinirlerin gerildiği bir dönemde bu tür aktivitelere ihtiyaç duyulmaktadır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHİR TİYATROSU İLÇELER TURNESİNE ÇIKIYOR…

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tiyatro ekibi Hayatlı Evin Hayaleti 2 adlı trajikomik oyunu ile ilçelerde de turneye çıkacak. ekip Urfa’daki ilçelerde tiyatro sevenlerle buluşuyor.

Hasan Ocakoğlu’nun yazdığı ve yönettiği, Şanlıurfa’da bir evde yaşanan trajikomik olayların konu edildiği Hayatlı Evin Hayaleti 2 oyunu, 30 kişilik oyuncu kadrosuyla Şanlıurfa’nın bütün ilçelerinde yaşayan tiyatro severlerle buluşacak.

Sadece Şanlıurfa Merkezde değil İlçelerde de tiyatro oyunlarını ücretsiz sahneleyen Büyükşehir Belediyesi, sanata verdiği destekle vatandaşların takdirini topluyor, Şanlıurfa’nın eski yaşantısını ve kültürünü çok güzel bir şekilde anlatan Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosunun programı

İLÇELER TURNE PROGRAMI (03 OCAK – 23 MART 2017)

TARİH SAAT İLÇE YER

03. Ocak 2017 Salı 19.00 SİVEREK E.CENAP GÜLPINAR GENÇLİK MERKEZİ

10. Ocak 2017 Salı 19.00 SURUÇ ÖĞRETMEN EVİ

17. Ocak 2017 Salı 19.00 HARRAN İMKB ANADOLU LİSESİ

07. Şubat2017 Salı 19.00 AKÇAKALE ANADOLU İMAMHATİP LİSESİ

14. Şubat2017 Salı 19.00 VİRANŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ (İLÇE GENÇLİK SPOR)

21. Şubat2017 Salı 19.00 BİRECİK ENVER NEBİHE KARAATA KÜLTÜR MERKEZİ(BELEDİYE)

28. Şubat2017 Salı 19.00 BOZOVA ÇOK AMAÇLI SİNEMA SALONU (BELEDİYE)

07. Mart 2017 Salı 19.00 HİLVAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

14. Mart 2017 Salı 19.00 CYLANPNAR TİGEM SİNEMA SALONU (TARIM İŞL.MÜDÜR

23. Mart 2017 Prşb. 19.00 HALFETİ GENÇLİK MERKEZİ HAYATLI EVİN HAYALETİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir