Gezici kütüphane hizmete başladı

Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakam Kenan Aktaş’ın desteğiyle önemli bir projeye daha imza attı. İlçeye gezici kütüphane hizmet vermeye başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet Han Özdemir’in girişimleri Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş’ın verdiği destekle,Hülya Ağan İlköğretim Okulu idareci ve ögretmenleri Suruç tarihinde ilk kez uygulanacak bir projeyi hayata geçirerek önemli bir etkinliğe imza attılar.

İlce Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan projeyle öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırmak, geliştirmek ve yaşam boyu eğitime katkıda bulunmak için amaçlanan ve ” Okumak Yolda Olmaktır” sloganıyla hazırlanan gezici kütüphane Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir Öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Merkeze Bağlı Gölen İlk ve Ortaokulunda düzenlenen törenle hizmete başladı.

Projenin startını öğrencilerle birlikte gezici kütüphanede kitap okuyarak veren Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir ve Hülya Ağan İlköğretim okulunun idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederek projeden dolayı kutladı.

Burada bir konuşma yapan Kaymakam Aktaş Suruç ilçemizde bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı önemli bir projeyle buluşturduk. Gezici kütüphanemiz bugünden itibaren tüm okullarımızda faaliyet vermek üzere yollara koyuldu. Gezici kütüphanemiz bugün olduğu gibi gelecekte de halk kütüphanelerinin kuruluş felsefesi doğrultusunda, öğrencilerin gelişmesine yardımcı olarak toplumsal kalkınmaya katkı sunacak en önemli araç olmaya devam edecek.Projeyi hayata geçiren eğitim camiamızı kutluyorum hayırlı uğurlu olsun “dedi.

Gezici kütüphaneyle Kentteki bir öğrenci ile köydeki öğrencinin aynı olanaklardan yararlanmasını sağlanmasının amaçlandığını belirten Kaymakam Aktaş gezici kütüphanemiz , bütün öğrencilerimize, büyük bir halk kütüphanesinde bulunan her çeşit bilgi kaynağına, herhangi bir yerde ulaşma, dolayısıyla bilgilenme olanağı sağlıyor” dedi.

Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir ise ” Hülya Ağan İlkokulu İdareci ve öğretmenlerimiz önemli bir projeye imza attılar projemizin hayata geçirilmesinde katkılarını hiçbir zaman esirgemeyen Sayın kaymakamımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum ilçemize hayırlı uğurlu olsun “dedi

Bursa’da ki bir firmaya özel olarak yaptırılan gezici kütüphanede 1500 adet kitap Kırtasiye setleri zeka oyunları bulunurken Suruç’ta belirlenen 10 köye iki hafta ara ile gidilecek ve her köye toplamda 10 defa gidilerek 2 saatlik eğitim programı uygulanacak.

Gezici kütüphanede Isınma ve tanışma etkinlikleri,Yüz boyama etkinliği ,Müzikli oyun etkinliği,Temizlik ve hijyen eğitimi
Anadolu masalları anlatımı ,Bilim atölyeleri, Zeka oyunları etkinlikleri,Kitap okuma seansları ve Okuduğunu anlatma çalışmaları yapılacak. Meşale GazetesiGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir