İLK CAN SUYU DİCLE’DEN.

Suruç Belediyesi İlçe genelinde imkanlar dahilinde ağaçlandırma çalışmalarına başladı.Gençlik spor Merkezine ilk fidan toprakla buluştu ilk can suyunu başkanın kızı Dicle verdi.

Suruç Belediye Eş Başkan Hatice Çevik Belediye Meclis Üyesi Fethi Yavuzel Fatma Taş ile birlikte Gençlik Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti yetkililerle görüştü bilgi alışverişinde bulundu.

Belediye ana arterlerde bulunan sorumluluk alanı içerisindeki ve Büyük şehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan ağaçlandırılmış bölgelerde yabani otların temizliği ve sulaması noktasında büyük gayret sarf ederken bir yandan da ağaçlandırma çalışması yapıyor.

Yeşil Suruç sloganıyla çalışmalarına devam eden Suruç Belediyesi ağaçlandırma seferberliğine Gençlik Merkezinden başladı.Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü bahçesine dikilmek üzere 50’ye yakın fidan Gençlik merkezi yetkililerine teslim edilirken ilk fidanı Suruç Belediye Eş Başkanı Hatice Çevik küçük kız Dicle ile birlikte can suyu vererek toprakla buluşturdu.

Meclis üyeleri ve kızıyla birlikte ağaçlandırma seferberliğine start veren Eş Başkan Çevik ” İlçemizin yeşil alanlara ağaçlandırılmış ve fidan dikilmiş bölgelere ihtiyacı var.Bugün çalışmalarımıza gençlik merkezimizden başladık bizler toprakla buluşturduk can suyunu verdik , inşallah buradaki gençlerimiz de yeşili ve fidanlarımızı koruyarak seferberliğimize ortak olurlar daha yeşil bir Suruç için hep birlikte el ele ” dedi MEŞALE GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir