Suruç Belediyesi, İlaçlama Çalışmasına özel ekiple aralıksız devam ediyor.

 

Suruç Belediyesi, vatandaşların yoğun talebi üzerinde kendi imkânları ile Merkez ve kırsal mahallelerde ilaçlama çalışması başlattı.

Suruç Belediyesi Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından oluşturulan haşere ile mücadele ekipleri, başta kene olmak üzere haşerelere karşı park, bahçe, dinlenme alanları, çocuk ve aile dinlenme alanları ile refüjlerde ilaçlama yapıyor.
Havaların ısınmasıyla birlikte ilçede aşırı bir şekilde çoğalan çeşitli haşerelere karşı kendi imkânları ile mücadele planı hazırlayan Suruç Belediyesi, İlçe merkezi başta olmak üzere köy ve mezralar ile yeşil alanları, ağaçları, çöp bidonlarını ve sokakları ilaçlıyor. Aile dinlenme parkları, çocuk oyun alanları, ağaçlandırma sahaları, refüjler ve yol kenarlarında bulunan ağaçlar ile çimlendirilmiş alanların ilaçlamasını yapan ekipler, ilaçlamadan vatandaşların etkilenmemesi için çalışmalarını gece saatleri ile sabah saatleri arasında yapıyor.

Kene, sivrisinek, karasinek ve diğer haşerelere karşı mücadele edilirken, yapılan ilaçlama çalışmalarında doğal dengenin korunmasına da dikkat ediliyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan sokak ilaçlama ekibi, mahallelerde sabah erken saatlerde ve akşam serinliğinde yeşil ve ağaçlık alanlarla çöp bidonları ve konteynırlarda ilaçlama yaparken, sisleme ve sıvı ilaçlama yöntemlerini kullanıyor. Her mahallenin günlük olarak 6 araçla en az iki kez ilaçlanmasının planlandığı çalışmaların yaz mevsimi boyunca devam edecek.

Belediye Fen İşleri Müdürü Haçim Polat ” Başkanımızın talimatı ile vatandaşlarımızın yoğun şikayetlerine anında cevap vererek programlı bir şekilde ilaçlama çalışmalarına başladık ilaçlama çalışmamız yaz ayı boyunca aralıksız olarak devam edeceğiz” dedi. MEŞALE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir