KADINLAR, “SİLAH SIKILACAKSA BİZ DÜĞÜNLERDE YOKUZ”…

Suruç Çatom Merkezi öncülüğünde başlatılan ” SİLAH SIKILACAKSA BİZ DÜĞÜNLERDE YOKUZ”  kampanyasında kadınlardan büyük destek geldi. Suruç Çatom Müdürü Hacer Karakuş, İlçemizde pazar günü tepeli mızar köyünde yapılan bir düğünde havaya silah sıkılması sonucu 23 yaşında bir kızımızı kaybettik, bir kızımızda yaralanmıştı. Bizler Suruç Çatom olarak kadınlarımızla bir araya gelip  ilçe genelinde bir kampanya başlattık. kadınlarımızla “Düğünlerde silah sıkılmaması konusunda neler yapabilirizi” kadınlarımızla konuştuk. Kadınlarımız öncelikle kendi ailelerinden başlayarak düğünlere giderken silah sıkılacaksa düğüne gitmeme kararı verdiler. Bu haftadan itibaren kampanyamızı başlatık.  Eğlenceyi, oyunu, düğünü, kişilerin mutlu gününü, hava atmak uğuruna kana bulanmasına, bir yuva kurulurken sayısız yuvaların da yıkılmasına sebep olan silaha hayır.
Atılan her kurşun can alma adayı iken, kurşuna verilen para da çoluk çocuğun rızkından çalmaktır. BİR YUVA KURULURKEN, KURULU YUVALARI YIKMAYALIM. dedik. kadınlar olarak silah sıkılan düğünleri terk etme kararı aldık dediler.

Suruç Çatom öncülüğünden başlatılan kampanyaya kadınların yanı sıra düğünlerde silah sıkılmaya karşı olan tüm halkan destek görmeye başladı. MEŞALE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir