KARAKÖPRÜ’DEN HALEP’E YARDIM ELİ

Suriye İnsani Yardım Platformu ve bazı STK’ların düzenlediği ‘Halep İçin İnsani Yardım’ kampanyasında Karaköprü Belediyesi de Halep’e dört tır insani yardım malzemesi gönderdi. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Veren el alan elden üstündür düsturuyla Halep’teki kardeşlerimize elimizden geldiğince yardım etmeliyiz” dedi.

 Şanlıurfa’da faaliyet gösteren ‘İnsani Yardım Platformu ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan “İnsanlık için Halep’e yardım” kampanyasına Karaköprü Belediyesi de 4 tır yardım malzemesi ile katkı yaptı. Halep’te yardıma muhtaç insanlara gönderilmek üzere toplanan, gıda, giyecek ve ısınmada kullanılacak malzemeler, yapılan törenle Suriye’ye gönderilirken, törene Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin yanı sıra Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl,  İl Jandarma Alay Komutanı Kemal Timuroğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsa Kızıldemir, İl emniyet müdürü Veysel Tipioğlu, Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem’in yanı sıra çeşitli STK temsilcisi katıldı.

 Törende konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ‘Veren el alan elden üstündür’ düsturuyla Halep’e yardım etmeleri gerektiğinin altını çizerken şunları söyledi: ‘Halep Osmanlı’da vilayet iken Urfa oraya bağlıydı. Yani Halep’teki kardeşlerimizle bağımız var. Oradaki insanlar ile aynı dine mensubuz ve kardeşiz. Bizler Şanlıurfalıyız, Hz. İbrahim’in torunlarıyız, bunun için kendimizle gurur duyuyoruz. Bu yardımlarımıza devam etmemiz, Suriye’deki muhtaç kardeşlerimize elimizden geldiğince yardım elimizi uzatmalıyız. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, yardım tırlarını uğurlama töreninin ardından törene katıla Ak Parti Karaköprü İlçe teşkilatı ile hatıra fotoğrafı çektirdi. MEŞALE GAZETESİKKöprü Bld- Karaköprüden Halepe yardım eli (1) KKöprü Bld- Karaköprüden Halepe yardım eli (3) KKöprü Bld- Karaköprüden Halepe yardım eli (5) KKöprü Bld- Karaköprüden Halepe yardım eli (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir