Kaymakam Açıkgöz’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama mesajı

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tarık Açıkgöz , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Açıkgöz mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, tartışılması ve bu sorunlara çözüm aranması açısından ‘Dünya Kadınlar Günü’ önemli bir tarihi oluşturmaktadır.

Yüce dinimiz cenneti annelerin dolayısıyla kadınların ayakları altına seriyorken Toplumumuzun geleceğini annelerin yetiştirdiği insanlar şekillendirecektir. Bir kadının, bir annenin yüzü gülmüyorsa, kendisini değerli hissetmiyorsa, toplumdaki ve ailedeki yerine tam olarak kavuşmamışsa o toplumun huzurlu bir toplum olması mümkün değildir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v) bir Hadisi Şerifinde “Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi insanlar değer verir” buyurmuştur. O nedenle kadınlar annemiz, eşimiz, hayat arkadaşımız, meslektaşımız olarak her zaman en çok saygıya, sevgiye layık olan, toplumumuzun en önemli bireyleridir. Bu duygularla, başta şehit analarımız olmak üzere şefkat ve özveri kahramanı kadınlarımızın; Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, huzur, mutluluk ve başarılar diliyorum.” Dedi     meşale gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir