Kaymakam Sinanoğlu dan kandil mesajı

BAŞKAN VEKİLİMİZ SİNANOĞLU TÜM HEMŞERİLERİMİZİN REGAİP KANDİLİNİ KUTLADI

Suruç Belediye Başkan Vekili Ferhat SİNANOĞLU Üç Ayların başlangıcı ve Regaip Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında 30 Mart 2017 Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gecenin “Regâib Kandili” olduğunu ve üç ayların ilk Cuma gecesi olduğunu kaydeden Başkan Vekili Sinanoğlu “ Üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regâib Kandilinde Cenâb-ı Hakk’a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, kendimizi bulma ve bilmenin, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânını yakalarız” dedi.

Bu gecenin önemine değinen Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu İlahi rahmete fazlasıyla mazhar olan bu mübarek gün ve gecelerde Rabbimizle, yakınlarımızla ve çevremizle bağlarımızı yeniden gözden geçirir, bu vesileyle olgun dindarlığın iman-ibadet-ahlak bütünlüğünü sağlamaktan geçtiğini bir kez daha hatırlarız. Yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluk bilincimizi yenileriz.

Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin üç aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir