Kaymakam Aktaş, Sert konuştu “Zehir tacirlerine bir gramda olsa göz açtırmayacağız”

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı başlamadan önce okul ve okul çevrelerindeki güvenlik konularının görüşüldüğü toplantı Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş başkanlığında gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş zehir tacirlerini hedef alarak sert açıklamalarda bulundu. Aktaş konuşmasında Suruç gençleri, çocukları hepimizin Kaymakam olarak Eğitimciler olarak polisiyle, askeriyle okul aile birlikleri ile çocuklarımıza sahip çıkacağız, kimsenin çocuklarımızı gençliğimizi zehirlemeye hakkı yok bu konuda kırmızı çizgimiz bellidir zehir tacirlerine bir gram bile taviz vermeyeceğiz dedi.

Bir toplumun ilerlemesinde önemli payı Milli Eğitim camiasının oluşturduğuna dikkat çeken Kaymakam Kenan Aktaş gelişmiş toplumlarda başarı ortadadır öğretmenlerimizin buraya serpeceği tohum buyuk katkı sağlayacaktır Suruç’un algısını değiştirme noktasında çalışacağız dedi.

Toplumların gelişiminin sadece Eğitim Öğretim ile orantılı olmadığına dikkat çeken Kaymakam Aktaş bir toplumun gelişimini sağlayacak olan ana unsurların başında insanlık , iyilik, doğruluk nedir bunlar gelir, bunları da öğrencilerimize aşılamamız gerekmektedir. İnsani değeri olmayan kişiler toplumlar ileriye gidemez bizim asil ahlaki değerimiz tarihini matematiğini bilen öğrenciler yetiştirmek dedi.

SURUÇ’U ŞANLIURFA BİRİNCİSİ YAPACAĞIZ

Kaymakam AKTAŞ Suruç ilçesini başarılarla buluşturmamız gerekiyor. İnşallah 2019 -2020 Eğitim Öğretim yılı Suruç’ta daha başarılı olacak Suruç ilçemizi Eğitim noktasında idarecilerimizin öğretmenlerimizin en önemlisi de öğrencilerimizin gayret ve becerileriyle projelerle Şanlıurfa’nın birincisi yapacağız.

Bunun örneklerini daha önce görev yaptığım yerlerde yaşadım okulumuz fiziki şartlarıyla kötü bir durumda idi ancak herşey yurekte akılda bitiyor İnşallah ilçemizi eğitim noktasında en üst seviyede tamamlayacağız.

2019 – 2020 Eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor unutmayalım ki makam kapılarımız vatandaşlarımıza olduğu gibi eğitimcilerimize de sonuna kadar açık tekrar hayırlı uğurlu olsun dedi.

Toplantıda Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla alınacak önlemler ve çalışmalarla ilgili brifing verdi.

Kaymakam Aktaş başkanlığında yapılan toplantıya İlce Jandarma Komutanı Cemil İşbilen, İlçe Emniyet Müdür vekili Komiser  yardımcısı  Mehmet Sönmez, Merkez İlce ve köy okullarının  müdür ve öğretmenler katıldı toplantı soru cevap kısmıyla sona erdi. MEŞALE GAZETESİGörüntünün olası içeriği: 11 kişi, Mahmut Yavuz dahil, oturan insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir