KAYMAKAMLIKTAN BİN AİLEYE RAMAZAN YARDIMI

Şanlıurfa’nın Suruç ilçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), Ramazan ayı dolayısıyla bin aileye 250.000,00.-TL nakdi para yardım yaptı.

Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi , her yıl olduğu gibi bu yıl da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) müdürlüğü kanalıyla devletin imkânlarından ihtiyaç sahiplerine yardım yapıldığını ifade ederek, Ramazan yardımı olarak bin aileye, aile başı 200- 250 lira arası nakdi yaptıklarını dile getirdi.

Kaymakam Çiftçi şu açıklamalarda bulundu.” Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf mütevelli heyetinin aldığı karar ile nakdi yardımları vatandaşımızın direk hesaplarına aktararak sıra ve yığılmalarını önleyerek gerçekleştirdik. Bayram öncesi vatandaşlarımızın çeşitli ihtiyaçlarını karşılaması bu vesileyle gerçekleşmiş olacaktır. Ayrıca esnafa yansıma boyutu da düşünüldüğünde vatandaşımıza yardımı nakit olarak yapmamız daha faydalı oldu. Devletin yapmış olduğu bu yardımların, sosyal devlet olmanın gereği olarak gerçekleştirilmektedir. Fakat onun kadar önemli olan toplumun kendi iç dinamikleri içerisindeki yardımlaşma anlayışıdır. Tabi ramazan ayıda bu noktada insanların yardımlaşma duygularını daha da kabartıyor. Yardımlaşmanın önemi daha ön plana çıkıyor. İmkânı olanlar, imkânı olmayanlara yardım ediyor. Bu insanlar arası ilişkileri, toplumun daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bizler de yürüttüğümüz bu çalışmalarda hep bu boyutu ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Yaptığımız yardımlar içerisinde bütün iyi niyetimizi SYDV Müdürü Mahmut Aksu ve diğer kamu kurumlarının yardım ve desteğiyle en objektif şekilde ihtiyacı olanlara öncelik vermek suretiyle yapılmaktadır.”dedi. yardımları alan aileler, Kaymakam Abdullah Çiftçi’ye ve SYDV Müdürü Mahmut Aksu’ya teşekkür ettiklerini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir