SURUÇ BAYRAMA HUZURLU GİRECEK

Suruç Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından vatandaşlar tarafından bayramın rahat, huzur ve güven içerisinde geçirilmesi için çeşitli tedbirler aldı.

Bayramla ilgili hazırlıkların yapıldığını söyleyen Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, ’’Vatandaşlarımızın güvenli, huzurlu bir şekilde bayramı idrak etmeleri konusunda arkadaşlarımız gerekli çalışmalarını yaptılar’’ dedi.

Şehir içi geçiş yollarında ve kavşaklardaki trafik polisi sayısının arttırıldığını kaydeden Kaymakam Çiftçi , ’’İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgeleri itibariyle huzur planlarını uygulamaya koyuldu. İlçede emniyet-asayiş tertip ve tedbirleri aksatılmayacak. Şehir içinde yaya devriyelerle asayiş denetimleri arttırıldı. Sağlık, haberleşme ve elektrik hizmetleri için gerekli hazırlıklar yapılarak, acil müdahaleler için yeterli ekibimiz hizmete hazır olacak.
Suruç Belediye Eş Başkanlarından Dr. Orhan Şansal, zabıta ekiplerinin Bayram süresince denetimlerini artıracağını, çevre ve gürültü kirliliğiyle ilgili şikayetlerin daha titiz bir şekilde değerlendirileceğini söyledi. Rahat ve güvenli alışveriş için caddelere ulaşımı engelleyei tezgah kurulmasına izin vermeyeceklerini kaydeden Başkan Şansal , mezarlıkların Bayram ziyareti için düzenlendiğini belirtti.

Belediye Park ve Bahçeler, Fen İşleri ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince ilçenin tüm cadde ve bulvarlarında bayram temizliğinin yapılacağını hatırlatan Eş Başkan Şansal, şunları kaydetti:

’’Arefe günü başlayan mezarlık ziyaretlerini vatandaşlarımızın daha rahat ve temiz bir ortamda gerçekleştirmesi için tüm mezarlıkların yaban otları temizlendi. Bayram öncesi, süpürme ve yıkamanın dışında görsellik anlamında olumsuzluk teşkil eden çöpleri ve molozları da toplayacak olan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bayram süresince tam kapasite çalışacak. Zabıta ekipleri, özellikle gıda üreten ve şeker satan yerlerde her türlü denetimi yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir