KOBANİYE YARDIMALAR DEVAM EDİYOR

Rojava’nın Kobanî kentinde çatışmalar sürerken başlatılan kampanya çerçevesinde Batman’da 3 Urfa’da 6 kamyon insani yardım Mürşitpınar (Kobanî ) Sınır Kapısı’ndan Kobaniye gönderildi.
BDP’nin bir hafta önce Urfa ve ilçelerinde başlattığı Kobanî’ye yardım kampanyası kapsamında toplanan yardımarın gönderilmesine başlandı. BDP Viranşehir, Siverek, Ceylanpınar ilçe teşkilatlarının topladığı birer kamyon buğday, Birecik’ten 1 kamyon un ve Suruç Belediyesi’ninden 2 kamyon su ve gıda malzemesi, Çukubirlik Ambarı’ndan bu sabah Rojava Komisyonu tarafından Kobanê Sınır Kapısı’ndan yetkililere teslim edildi.
Rojava Yardım Komisyonu adına açıklama yapan Serdar Tekinalp, yardımların çoğaldığını ancak hala istenen düzeye ulaşmadığını belirtti. Tekinalp, kampanyanın devam edeceğini belirterek, “Halkımızın daha özverili olması gerekiyor” dedi. Rojava Yardım Komisyonu üyesi Abdi Gümüş ise acil gıda malzemelerine ihtiyaç olduğunu vurgularken, “Tüm yardım kuruluşlarının bu kampanyaya dahil olmaları gerekiyor. Orada halkımızın ne durumda olduğunu herkes biliyor. Bunun için yardımların acilen çoğalması gerekiyor” diye konuştu. halk tarafından Kobaniye gönderilmek için toplaanan yardımlar Belediye Binasında alt kısmında görevliler tarafından teslim alınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir