HOŞ GELDİNİZ

Eylül ayının sonu ve ekim ayının başlarında ilçemizde sınırda yaşanan kaos ve savaş halinden dolayı büyük bir gelişme gözlerden kaçtı.
İlçemize 400 civarında yeni kadrolu öğretmen atandı.
Bilindiği gibi her yıl ilimize 4000-5000 civarında öğretmen atanmaktadır. Her il içi atama döneminde maalesef bu sayıya yakın öğretmenimiz çeşitli nedenlerden dolayı başka tayin yaptırmaktadırlar. Biz buna eğitim yönetimi dilinde ”öğretmen sirkülasyonu” diyoruz. İlimizdeki eğitim düzeyinin düşük olmasının en önemli etmenlerinden biri öğretmen sirkülasyonudur.
İlçemize yeni atanan öğretmenlerimize hoş geldiniz der; yeni görevlerinde başarılar dilerim.
Her şeyin ilki unutulmaz.
İlk aşk, ilk annelik, ilk babalık, ilk görev, ilk maaş, ilk ev…..
Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Aydemir Akbaş’ın bir söyleşide ”40 yıl önce öğretmenlikte ilk görev yerinin Suruç’un Kara köyü” olduğunu söylerken gözlerinin yaşarması çok dikkat çekicidir.
Yalnız bu arkadaşlarımız çok ters bir zamanda Suruç ile tanıştılar. Küresel bir sorun haline gelen Ortadoğu ve Suriye sorunundan dolayı ilçemizde meydana gelen mülteci akını, çevik kuvvet polisleri,panzerler, susmayan ambulans sirenleri, çarşı merkezindeki olağan üstü hareketlilik ve kalabalık.
Saygı değer meslektaşlarım;
Çok yakında suların durulduğunda da göreceğiniz gibi ilçemiz güney doğu Anadolu bölgemizin en nezih ilçelerinden biridir. Karşılaşmış olduğunuz manzara geçicidir ve dünya gündeminden kaynaklı bir sorunun çözülememesinin ilçemize yansımış bir manzarasıdır.
Elbette ki ilçemiz geri bırakılmışlığın izlerini taşımaktadır.
Feodal kalıntılar ve yoksulluk zamanla aşılacaktır.
İşte bu noktada en büyük görev biz eğitimcilere düşmektedir.
Karanlıkta parlayan bir ışık gibi ilim ve irfan ile çocuklarımızı aydınlatacak, aydınlık yarınları sizler yaratacaksınız.
İlçe halkı ve sizlerden biri olarak sizlere güveniyoruz.
Bu arada ufak tefek olumsuzluklar sakın sizlerin gözlerini korkutmasın.
Suruç halkı, aydınlar her zaman sizlerin yanındadır.
Başta eğitim gönüllüsü sayın kaymakamımız Abdullah Çiftçi ve biz eğitim yöneticileri her türlü sorunlarınızda sizlere yardımcı olmaya hazırız.
HOŞ GELDİNİZ…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir