Öğrenciler pınar protein ile sağlığa pedal çevirecek

Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi çocuklara bisiklet ulaştırmak ve sağlıklı bir yaşam için spora teşvik etmek amacıyla kurulan Veloturk, “Bir Çocuk Güler Dünya Güler” projesi kapsamında Pınar Protein’in desteğiyle Şanlıurfa’da 100 öğrenciyi bisikletleriyle buluşturdu.

Arda Türkmen, Sarper Günsal, Aydın Diricanlı, Umut Duygu ve Berkem Ceylan tarafından kurulan Veloturk, hayata geçirdiği “Bir Çocuk Güler Dünya Güler” projesiyle Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi çocukları bisikletle buluşturuyor. Kurulduğu günden bu yana 3 binden fazla çocuğun bisiklet sahibi olduğu projenin destekçileri arasında yer alan Pınar Protein, nesillerin sağlıklı gelişimi için her yaşta sporu destekliyor.

Şanlıurfa’da bu yıl ikinci kez gerçekleşen etkinlikte, Pınar Süt Şanlıurfa Fabrikası’nda bir araya gelen Veloturk ve Pınar Süt yöneticileri çocukların heyecanına ortak oldu. Pınar Protein’in de desteği ile 100 öğrenciye bisikletlerinin hediye edildiği etkinlikte Pınar Süt Pazarlama Direktörü Bahar Zinler, “Onursal başkanımız Selçuk Yaşar’ın 46 yıl önce çocuklar sağlıklı büyüsün diyerek kurduğu Pınar Süt, bugüne kadar birçok projeye destek verdi. Bir Çocuk Güler Dünya Güler Projesi’ne de destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. İki yıldır Şanlıurfa’da yüzlerce çocuğu bisikletle tanıştırdık. Büyüme çağındaki her çocuk için sporun ve sağlıklı yaşamın öneminin farkındayız. Bu yüzden çocukların gelişimlerine katkı sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Organizasyonda Veloturk adına konuşan Sarper Günsal ise proje hakkında şunları söyledi: “Dünya üzerinde yaşayan her çocuk oyun oynama, spor yapma ve sağlıklı bir gelecek hakkına sahiptir. Biz de bu düşünceyle elimizden geldiği kadar fazla çocuğu bisikletle buluşturmak için çalışıyoruz. Çocuklar bisiklete binerek hem mutlu oluyor hem de sağlıklı büyüyor.”

Organizasyonda bisikletlerine kavuşan çocuklar Veloturk ekibi ile pedal çevirerek keyifli anlar yaşadı. Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir