ŞANLIDER Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan; Bayramı ruhuna uygun kutlayalım

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Gaziantep Şanlıurfalılar Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, tüm dernek üyelerini ve Şanlıurfalıları bayramın ruhuna uygun davranarak Kobanili mağdurlara yardım etmeye çağırdı.

Erdoğan, “Bayramların inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda, birlik ve kardeşlik duygularının daha da kuvvetlendiği günlerdir. Bayramlar; berekettir, umuttur, özlemdir. Bu duygularla; Kurban Bayramı’nın toplumumuzu ve üyelerimizi hayırda, iyilikte ve güzellikte buluşturmasını temenni ediyorum. Bayramda birbirimizi anlamayı, saymayı, sevmeyi, dayanışmayı, yardıma ihtiyacı olanlara yardım eli uzatmayı anlatan yönünü hiçbir zaman hatırdan çıkarmadan; acı ve üzüntü yaşamadan sevdikleriyle birlikte huzur içinde geçirilmesini diliyorum” dedi.

Erdoğan, Ortadoğu coğrafyasında yaşanan savaş ortamına ve son günlerde Suriye’nin Kobani kentine yapılan terör örgütü IŞİD saldırıları nedeniyle evlerini barklarını bırakarak Suruç ilçesi ve köylerine sığınan Kobani halkının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekerek, “Tüm üyelerimizi ve hemşerilerimizi Kobanili kardeşlerimize destek olarak, onların sıkıntılarını bir nebze de olsa gidererek bayramın yardımlaşma ve dayanışma ruhunu öne çıkarmaları gerekiyor. Bayrama ve kardeşlik anlayışımıza en çok yakışan da olacaktır” şeklinde konuştu.

ŞANLIDER olarak Kurban Bayramı’nın ikinci günü dernek binasında bayramlaşma töreni düzenleyeceklerini bildiren Erdoğan, tüm Şanlıurfalıları ve dernek üyelerini törene davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir