Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Suruç’ta öğrenim gören 216 öğrenciye 7. sanat dalı olan sinema keyfi yaşattı.

Sosyal Belediyeciliğe ağırlık vererek öğrencilere yönelik sosyal projeler geliştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Suruç’ta öğrenim gören 216 öğrenciye 7. sanat dalı olan sinema keyfi yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi, Suruç Namık Kemal Ota Okulunda eğitim gören 216 öğrenciyi Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle bulundukları okuldan alarak, Şanlıurfa kent merkezinde yer alan Sinemada vizyon filmi izlemenin heyecanını yaşattı.

Bir çok öğrencinin ilk kez Sinemada film izleme olanağı bulduğu sosyal projeyle birlikte öğrencilere çeşitli ikramlarda da bulunuldu.

Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında öğrencilere ve gençlere yönelik düzenlemiş olduğu geziler, Sinema etkinlikleri, çeşitli destekler ve sportif faaliyetlerle her kesimin takdirini toplayan Büyükşehir Belediyesi, geliştirmiş olduğu projelerle gençlerin sosyalleşmesi adına çalışmalarına sürdürmeye devam ediyor.

ÖKTEN, “BÜYÜKŞEHİR, ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLIYOR”

Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere yönelik yapmış olduğu sosyal projelerin önemine değinen Suruç Namık Kemal Ota Okulu Müdürü Müslüm Ökten “Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi’nin destekleriyle daha önce Sinemada film izleme olanağı bulmamış 216 öğrenci bu gün Sinemayla tanıştı. Öğrencilerimizin sosyalleşmesi adına Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen bu proje çok önemli. Öğrencilerin geleceğe emin adımlara ilerlemesini sağlayan Büyükşehir Belediyesine ve Başkanımız Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum” dedi.

 

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen ‘Şehrimizi Tanıyalım’ projesi kapsamında Şanlıurfa’nın farklı ilçelerinde bulunan öğrencilere Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini düzenlenen gezi programlarıyla tanıtılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir