Suruç Belediyesinden İlçe Otogarı İle ilgili Önemli Önerge

 

Haziran ayı meclis toplantısı Şanlıurfa Büyük şehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.Eş Başkan Hatice Çevik başkanlığında meclis üyeleri ile birlikte katılan Suruç Beledisi İlçe otogarı hakkında önemli bir önerge verdi.

Toplantıda söz alan Eş Başkan Hatice Çevik İlçe otogarının ilçe merkezinde yer aldığını belirterek ulaşım açısından sağlıklı olmadığını , söz konusu ilçe otogarının daha münasip ve elverişli bir yere taşınması ve hizmet vermesini talep etti.

Eş Başkan Hatice Çevik ve Meclis Üyesi Sıtkı Dursun imzalı önergede ; Suruç ilçesinde merkezi bir konumda olan ve ilçe otogarı olarak faaliyet gösteren yerin, özel mülkiyet olduğu ve ulaşım faaliyeti açısından sağlıklı olmadığı, şehirler arası ilçe minibüslerinin duraklama ve bekleme esnasında yeterince konforlu ve rahat bir işlev sağlamadığı, yolcular açısından hijyenik ve rahat bekleme yerlerinin olmadığı, trafik yoğunluğunun ve stresinin had safhada olduğu görülmektedir. Bununla birlikte Şanlıurfa, Adana ve Mersin istikametinde turizm ulaşım hizmeti veren bir firmanın otobüsünün rastgele yol üzerinde yolcu aldığı ve beklediği, bu durumun çirkin bir görüntü olduğu ve hizmet kalitesini düşürdüğü bilinmektedir. Buna ek olarak ilçemizde taksi hizmeti sunan rastgele taksicilik yapan vatandaşların olduğu ve bunlar için taksi bekleme durakların olmadığı ilçemizde trafik sorunlarını beraberinde getirmektedir. Söz konusu ilçe otogarının daha münasip ve elverişli bir yere taşınması ve hizmet vermesini talep ve öneri olarak bilgilerinize arz ederiz. meşale gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir