SURUÇ EMNİYETİ KIBRIS GAZİSİNİ DE UNUTMADI .

Suruç’ta sokağa çıkamayan ve kimsesi olmayan Kıbrıs Gazisine emniyet yetkilileri yardımcı oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge ile Korona Virüs ( Covid-19) önlemleri kapsamında Ülke genelinde 65 yaş üstünde bulunan vatandaşların sokağa çıkması yasaklanırken Suruç ilçesinde de önlemler arttırıldı.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş başkanlığında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu kimsesi olmayan 65 yaşındaki vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılarken ,destek grubunda bulunan Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler 155 Polis İmdat hattını arayarak yardim talebinde bulunan Kıbrıs Gazisi Celal Coşkun yardım talebini yerinde getirmek amacıyla İlçe Emniyet Müdürü İdris Yılmaz’ın talimatıyla evinde ziyaret ettiler.

Ekiplerin ziyaretinden dolayı mutlu olduğunu dile getiren Kıbrıs Gazisi ” Devletimizden allah razı olsun, su anda evimde kimsem yok onun için aradım sağolsunlar anında yetiştiler ” dedi.

Kıbrıs Gazisi Celal Coşkun ile bir sure sohbet eden Suruç Ilçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler gazinin bankadan parasını çektiler, elektrik ve su faturası ödedikten sonra dekontlarını kendisine teslim ettiler.

Öte yandan vatandaşlar Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir