ŞUSKİ TARAFINDAN HERHANGİ BİR SU KESİNTİSİ YOKTUR

Bazı sosyal medya hesaplarında Şanlıurfa ŞUSKİ Genel Müdürlüğünün vatandaşı icraya verdiği ve su kesintisine gidildiği şeklinde kasıtlı olarak ve saptırılarak yapılan paylaşımlarla ilgili basın mensupları bilgilendirildi.

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleşen basın açıklaması için Şanlıurfa’da yayın yapan yerel ve ulusal basın mensuplarına açıklama yapan ŞUSKİ Genel Müdürümüz Mehmet Emin Özçınar, önceki gün bazı sosyal medya hesaplarında ve haberlerde (İhlas Haber Ajansının servis ettiği, Sözcü gazetesi web sitesinde yayınlanan) çıkan asılsız paylaşımlarla ilgili basını belgelerle bilgilendirdi.

GENEL MÜDÜR ÖZÇINAR; “HİÇBİR ABONEMİZ İCRAYA VERİLMEMİŞ, SUYU KESİLMEMİŞTİR”

ŞUSKİ Genel Müdürümüz Mehmet Emin Özçınar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada; Salgın hastalığın başlamasıyla birlikte 211 abonenin kapatılan suyu hemen açılmış, su kesintileri tamamen durdurulmuş ve yeni icra işlemleri de başlatılmamıştır, Halk sağlığı nedeniyle su borcundan dolayı hiçbir abonenin suyu kesilmeyeceği 13 Mart 2020 tarihinde ŞUSKİ Genel Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabı aracılığı ile halkımıza duyurulmuştur” dedi.

Genel Müdür Özçınar açıklamasına şöyle devam etti; Dün bazı sosyal medya hesaplarında doğru olmayan maksatlı paylaşımlar yapılmasından dolayı bugünkü basın bilgilendirme toplantısına ihtiyaç duyulmuştur. Dünyada ve Türkiye’mizde başlayan Korona Virüsü ile ilgili Sağlık Bakanlığımız tarafından 11 Mart Çarşamba 2020 tarihinde yapılan açıklamada Türkiye’de görülen ilk vaka sonrası oluşan gelişmelerle beraber, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ün verdiği talimatlar noktasında halk sağlığını önemseyerek bu amaçla 13 Mart Cuma 2020 tarihinde su borcu olup ödeme yapmayan ve suları kesik olan 211 abonemizin sularını kullanıma açmış bulunmaktayız. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatı ile 13 Mart Cuma 2020 tarihinden itibaren de 2 ay boyunca su borcunu ödemeyen abonelerin suyunun kapatılmaması kararı alınmıştır. Bazı sosyal medya hesapları ile haberlerde yer alındığı gibi ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz 13 Mart Cuma 2020 tarihi itibari ile hiçbir su abonesini icraya vermemiş ve suyunu kesmemiştir. Dolaysıyla birikmiş su borçlarına karşı vatandaşlarımızı uyarmak, gecikme faiz yükünden kurtarmak amacı ile yasal çerçevede yapılan bir rutin uygulamadır. Biriken su borçlarına faiz işlememesi vatandaşlarımızın mağdur olmaması için hatırlatma babında bir çalışmadır. Tekrar altını çizerek ifade ediyoruz ki ŞUSKİ Genel Müdürlüğü olarak 13 Mart Cuma 2020 tarihi itibari ile herhangi bir su kesintisi, abone kapatma ve icra işlemi olmamıştır.

Başta Büyükşehir Belediyemizi, ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüzü yıpratmak amacı ile yanlış, taraflı ve maksatlı yapılan haberleri kınıyoruz ve halkımızın bu tür paylaşımlara itibar etmemelerini bekliyoruz. Bu zor günlerde ülke olarak salgın hastalıklarla mücadele ederken politik çıkar ve hesaplarla siyasi menfaatlerin hepsini bir tarafa bırakıp yekvücut olmamız gerekirken bu yanlış haber ve paylaşımları yapanları tekrar kınıyoruz ve gerekli hukuki girişimlerde bulunulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir