Suruç İlçe Müftülüğümüzden anlamalı hediye

Suruç’ta yaşayan görme engelli Hanım Yürekli’nin ailesi, kısa süre önce müftülükten çocuklarının rahatlıkla okuyabileceği Elif-Ba ve Kur’an-ı Kerîm talebinde bulundu. Ailenin bu talebi üzerine harekete geçen İlçe Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü tarafından görme engellilere yönelik Braille alfabesiyle hazırlanmış bir adet Elif-Ba ve altı ciltten oluşan Kur’an-ı Kerîm seti gönderildi.

İlçe Müftüsü Yahya Ertürk, aileye hediyelerini takdim ederken yaptığı açıklamada; “Sevgili Peygamberimiz s.a.v bir hadis-i şeriflerinde,” Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” buyurmaktadır. Üç ayların manevi iklimine girdiğimiz şu günlerde, görme engelli kardeşimizin Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerîm’i
öğrenmek istemesi, onu gönlüne nak?etme arzusu bizleri gerçekten çok duygulandırdı. Kardeşimizin gözleri görmeyebilir ama önemli olan kalbinin görüyor olmasıdır. Allah bizleri gönül körlüğünden muhafaza eylesin. Sağlığı, imkanı yerinde olup da henüz yüce kitabımız Kur’an-ı Kerîm’i öğrenememiş olanlara da örnek olacağına inanıyorum. Bu vesileyle Dini Yayınlar Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunar, Hanım Yürekli kardeşimize de muvaffakiyetler dilerim.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir