Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi’den örnek davranış

Haftanın belirli günlerinde ilçeye bağlı köyleri gezen Kaymakam Çiftçi , köylerde bakıma muhtaç yaşlıları ziyaret ediyor. Yaşlıların ihtiyaçlarını yerinde karşılıyor.

Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mahmut Aksu ile birlikte Höyükyanı (Hecek) köyünü ziyaret eden Kaymakam Çiftçi, köyde millet ve devlet işbirliği ile yapılan taziye evi inşaatını yerinde inceledi, Taziye evi çalışmaları inceledikten sonra köydeki yaşlıları ziyaret eden Çiftçi, burada maddi durumu iyi olmayan ve yatalak durumda bulunan yaşlılarla görüştü. Hecek köyünde köylülerin dertlerini dinleyen Kaymakam Çiftçi, köyün en yaşlısı ve iki gözünden ama olan yaşlı amcayı evinde ziyaret ederek amcayla sohbet etti. Kendisiyle sohbet edenin kaymakam olduğunu öğrenen yaşlı amca gençlik yıllarındaki anılarını kaymakama anlattı. Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mahmut Aksu’ya yaşlıların gerekli bakım ve ihtiyaçlarının karşılanması için talimat verdi. Karşılarında kaymakamı gören köylüler, kaymakama dua ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Haftanın belirli günlerinde köy ziyaretlerinde bulunduklarını belirten Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi , köylülerin ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamak için bu tür gezilere büyük önem verdiğini söyledi. Bizler devletin yardım eden eli, gelemeyene giden ayağı, duyan kulağı, gören gözü mantığı ile hareket etmek zorunda olduklarını belirten Çiftçi , “Ülkemizde yürütülen huzur ve kardeşliğin pekiştirilmesine büyük önem veriyoruz. Kürdü Türkü, Arabı, Süryanisi, Ermenisi, Yezidisi, bu ülkenin birer parçasıdır. Kesinlikle insanların arasında ayrımcılık olmaz. Bu topraklar barışla yoğrulmuş, insanlar kardeş olmuştur.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir