Suruç Kaymakamı Göreve Başladı

Bursa’nın Yenişehir ilçesine atanan Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi’den boşalan Kaymakamlık makamına Suruç Belediye Başkanlığına Kayyum olarak atanan Şanlıurfa Vali Yardımcısı, Tarık AÇIKGÖZ, yeni kaymakam atanıncaya kadar vekaleten Suruç Kaymakamlığına atandı.
Suruç Kaymakamlığına vekaleten atanan Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, Suruç İlçesine halkla içiiçe ve birlikte güzel hizmetler yapacağız, Açıkgöz, Bursa Yenişehir ilçesine atanan eski kaymakam Abdullah Çiftçi’ye yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür etti. Göreve başlamasıyla kurum amirleriyle toplantı düzenleyen Kaymakam Açıkgöz, el ele vererek ilçe adına güzel hizmetlere imza atacağız dedi.

Tarık Açıkgöz Kimdir:

İstanbul doğumlu olup, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.
Üç yıldan fazla Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünde Devlet Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008 yılında Bursa Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan Tarık AÇIKGÖZ Ankara’nın Çubuk İlçesinde Kaymakam Refikliği Stajını, İzmit’te ve İzmit’in Gölcük İlçesinde Teftiş Stajını yaptı. Kütahya’nın Pazarlar ve Altıntaş İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Mesleki bilgi ve tecrübesini artırmak amacıyla bir yıl süreyle Almanya’ nınSchwebischHall İlçesinde bulundu. Bu süre zarfında Almanya İdare sistemi üzerine Alman Federal Devleti, Baden Württemberg Eyaleti, SchwebischHall Kaymakamlığı ve Belediyesine ait birimlerde inceleme ve araştırmalarda bulundu.
2011 yılı Şubat ayında Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak, Eskişehir İli Günyüzü İlçesinde asaleten göreve başladı. 2013 yılında Bahçesaray Kaymakamlığına tayin oldu. 27.06.2015 tarihinde 2015/398 sayılı kararname ile Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevine atandı. İngilizce ve Almanca bilen Tarık AÇIKGÖZ, Sultan AÇIKGÖZ ile evli olup, iki çocuk babasıdır. Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir